Jak se mám v naší třídě přihlásit jako žák?


Přihlášení do třídy

Aby jste do třídy mohli vstoupit, musíte být přihlášeni ke svému emailu a znát odpověď na vstupní otázku do třídy. Pokud odpověď nevíte, kontaktujte své spolužáky pomocí formuláře "Pokud neznáte odpověď, pošlete spolužákům vzkaz:" na vstupní stránce do třídy.
Po zodpovězení vstupní otázky vstoupíte do třídy. Můžete se propojit se svým jménem, založit se jako nový žák, nebo vstoupit jako host.


Propojení se stávajícím žákem - již ve třídě vytvořeným

Dostanete se na propojovací formulář, kde vyberete své jméno a dáte pokračovat. Na této stránce se zobrazují rodná příjmení.


Založení nového žáka

Dostanete se na propojovací formulář, kde vyberete možnost "Přidat se do třídy". Poté se dostanete na vyplnění údajů profilu žáka, po uložení těchto údajů se stanete žákem třídy.

U této možnosti může nastat situace, kdy správce třídy zakázal přidávání nových žáků, v takovém případě se nabídka nezobrazí. Kontaktujte správce třídy, aby Vás do třídy přidal.


Ve třídě jste jako host

Pokud jste do třídy vstoupili jako host, zobrazuje se Vám červené varování "V této třídě jste jako host, můžete si pouze prohlížet obsah třídy. Pokud se chcete stát žákem, pokračujte prosím na propojovací formulář."

A. Klikněte ve varování na propojovací formulář, své jméno propojte nebo se založte jako nový žák dle předchozích informací.

B. Najděte své jméno v seznamu žáků třídy, zobrazte si detail žáka a dole pod profilem klikněte na tlačítko "Já jsem tento žák". Pokud je u něj žádost o heslo, vyplňte jej. Jedná se o heslo, které bylo v profilu vyplněno jako heslo pro editaci.
Pokud nemáte aktivní nabídku "Já jsem tento žák" zkontrolujte zda u Vašeho jména není vyplněné uživatelské jméno.


Uživatelské jméno v profilu žáka nelze změnit, a tak jestli je ve Vašem profilu vyplněný cizí, nefunkční nebo již neexistující email je nutné založit nový profil žáka. Původní profil žáka s neaktuálním emailem může smazat správce nebo hlavní správce třídy.

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás