Přidání ověřovacího zařízení pro dvoufázové ověřování

Zapnutím dvoufázového ověřování pro váš účet jste si automaticky nastavili i první ověřovací zařízení. Abyste nepřišli o možnost přihlášení v případě, že k němu nebudete mít přístup, doporučujeme nastavit si ještě alespoň jedno další zařízení.
 
Alespoň dvě ověřovací zařízení doporučujeme minimálně v případě, že jediné ověřovací zařízení by bylo zároveň nastavený Záchranný telefon a jediný ověřený záchranný údaj u účtu.

Předejděte takové situaci a preventivně si přečtěte článek Kontrolní údaje již neznám, co mám dělat.

Ověřovacím zařízením se může stát mobilní telefon či tablet, na kterém je nainstalovaná aplikace Seznam.cz, nebo počítač s internetovým prohlížečem od Seznamu.
  1. V prohlížeči či aplikaci Seznam.cz stiskněte ikonu hlavního menu a vyberte Nastavení.
  1. Zde najděte sekci Soukromí a bezpečnost a v ní rozklikněte položku Správa dvoufázového ověřování účtů.
    Pokud toto zařízení již slouží jako ověřovací pro některé účty, uvidíte zde jejich výpis.
(Android)(iOS)
   
  1. Pokud dosud nejste v Seznam prohlížeči přihlášení, zobazí se výzva, v které potvrďte Přejít k aktivaci zabezepčení. Pokud již pro tento účet máte zapnuté dvoufázové ověřování, bude nutné přihlášení potvrdit na některém ze současných ověřovacích zařízení.
  2. V dalším kroku se zobrazí přihlašovací formulář. V něm vyplňte přihlašovací údaje k účtu, pro který má toto zařízení sloužit jako ověřovací.
   
  1. Po úspěšném přihlášení a potvrzení se zobrazí možnost přidat aktuální Seznam prohlížeč jako další ověřovací zařízení. Stačí kliknout na Přidat.
  2. Na další obrazovce je již jen potvrzení úspěšného nastavení. Klikněte na Hotovo.
  
  1. Poslední obrazovka nabízí seznam účtů, u kterých bude tento prohlížeč či aplikace sloužit při ověřování přihlášení.Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás