Časté dotazy

Připravili jsme pro vás otázky a odpovědi ke službě Seznam Premium, přehledně na jednom místě. Níže položené dotazy zajímají naše uživatele nejvíce. Otázky i odpovědi průběžně doplňujeme.

Proč si aktivovat Seznam Premium?

Je to naše odpověď na poptávku po způsobu, jak si užít video obsah Seznamu bez reklam. Ať jde o autorské reportáže na Seznam Zprávy, zpravodajská videa na Novinky.cz, celý archiv našich pořadů na Streamu, sestřihy a sportovní události na Sport.cz a další. Tím to nekončí, další novinky pro vás chystáme i v budoucnu.

Mám Premium, ale vidím reklamy ve videích!

Zkontrolujte, zda si videa pouštíte až po přihlášení k účtu, na kterém máte Premium aktivní. Podívejte na svou profilovou fotografii a v medailonku (pravý horní roh stránky) zkontrolujte přihlášený účet.
 
  • Pokud vidíte nápis Přihlásit se, jste odhlášeni a proto nečerpáte výhody Premium
– přihlašte se k účtu, který má Premium aktivní.
 
  • Pokud u fotografie není žlutá ikona korunky, na účtu aktivní Premium nemáte. Buď máte Premium zakoupeno na jiném účtu nebo předplatné vypršelo či bylo ukončeno.
– klikněte na profilovou fotografii a v nabídce zvolte Seznam účet, zde si předplatné Seznam Premium můžete zakoupit
 

 

Na mobilu jsem zaplatil, ale nepřihlásil se, co dělat?

Pokud Premium aktivujete v mobilní aplikaci Seznam.cz jako nepřihlášený uživatel, tak se po provedené platbě zobrazí výzva k přihlášení účtem, ne kterém chcete Premium aktivovat. Pokud však ze stránky odejdete bez přihlášení, platba se s účtem nespáruje a my tak nevíme, na kterém účtu Premium aktivovat.
Proces platby v aplikaci Seznam.cz na mobilních zařízeních zajišťuje systém Android nebo iOS (dle OS na telefonu).
O vrácení odeslané platby je tak třeba požádat příslušného poskytovatele.

Odkazy na nápovědy

 

S aktivním Premium vidím reklamy na Seznamu, v Emailu a dalších službách

Seznam Premium vám v současné době umožní nezobrazování reklam ve videích na vybraných zpravodajských a video službách (Novinky.cz, SeznamZpravy.cz, Stream, Sport.cz apod.). Reklamní bannery na hlavní stránce Seznamu, v Emailu, na Sbazaru, Srealitách, Sautu a dalších službách se budou nadále zobrazovat.

Aktivoval jsem Seznam Premium omylem, co dělat?

I taková situace se může stát. Ať už jste platbu zadali omylem, provedl ji jiný člen rodiny nebo jste službu chtěli jen vyzkoušet, řešení máme:
 
  • Při platbě kartou lze do 14 dnů od zakoupení bezplatně předplatné zrušit. Zaplacená částka bude vrácena na bankovní účet, jehož platební kartou jste předplatné zaplatili. Doba vrácení částky na účet může být až 14 dní ode dne zrušení. Není nás nutné kontaktovat, vrácení proběhne automaticky, vyčkejte prosím. Pro zrušení Seznam Premium postupujte dle tohoto návodu. Dobropis bude ke stažení dostupný v Historii plateb v Účtu.
 
  • Při pořízení pomocí platební metody poskytované společností Apple nebo Google je nutné předplatné ukončit na stránce poskytovatele, tedy Google či Apple. Postupovat můžete také dle tohoto návodu.
 
  • Po více jak 14 dnech od nákupu (15. den a následující) již nelze předplatné předčasně ukončit, ukončit lze pouze automatické obnovování.
 

Funguje sledování bez reklam na chytré televizi?

Ano, funguje. Výhod Seznam Premium můžete využívat všude tam, kde se máte možnost přihlásit svým Seznam účtem s aktivním předplatným. V aplikacích, ve kterých je možnost se přihlásit k účtu, neuvidíte reklamu ve videích. Pro jistotu uvádíme, že Seznam Premium nefunguje na klasickém televizním vysílání, kde reklamy uvidíte vždy.

Mám starší televizi/počítač/telefon/tablet aj. a přihlásit se nemohu…

Je nám líto, ale pokud je vaše zařízení staršího data výroby, výrobce na něj již nevydává aktualizace nebo zařízení jinak nesplňuje technické nároky a nelze se na něm přihlásit k Seznam účtu, nebudete moci využít všech výhod předplatného. Přehráváte-li na zařízení reklamy jako nepřihlášený uživatel, budete se setkávat s reklamami ve videích nadále.

Budou reklamy skryté ve všech aplikacích?

To záleží na tom, kde se na videa díváte:
– v aplikacích, které umožňují přihlášení a přihlásíte se účtem s aktivním Premium předplatným, reklamy u videa neuvidíte
– při sledování v internetovém prohlížeči platí to samé – pokud se na službě přihlásíte, reklamy před a ve videích neuvidíte
– např. aplikace Pohádky je výjimka, přihlášení nenabízí, ale jelikož je určena pro naše nejmenší, s reklamami se v ní nesetkáte


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás