Prodloužení a ukončení

Se Seznam Premium si můžete vychutnat videa na Seznamu bez reklam a speciální ikonku v diskuzích. Přečtěte si více o tom,  jak jej lze aktivovat.

Níže jsme připravili přehled informací o obnově nebo ukončení předplatného, které se mohou lišit v závislosti na konkrétní použité platební metodě.

Jak prodloužit předplatné

Informace o blížícím se konci předplatného obdržíte včas e-mailem a upozornění najdete také ve vašem Účtu. Předplatné se obnoví automaticky, pokud jste jej nebo tuto možnost v minulosti sami nezrušili.

Prodlužování předplatného zaplaceného platební kartou

Předplatné se obnovuje automaticky. Každý rok vás několik dní před jeho vypršením upozorníme na blíží se konec předplatného (e-mailem, notifikací nebo v Účtu), že se automaticky strhne platba za nové období. Aby bylo možné nechat Seznam Premium prodlužovat automaticky, je třeba mít v Klientské zóně v sekci Snadné platby kartou zapamatovanou svoji platební kartu.

Prodlužování předplatného zaplaceného pomocí platební metody Apple nebo Google

Správu plateb provádíte ve svém Google či Apple účtu. I zde se předplatné prodlužuje automaticky dle podmínek služeb Google a Apple. Zpravidla se tak děje každoročně v den, kdy jste předplatné zakoupili poprvé, a to dokud v nastavení svého Google či Apple účtu předplatné nezrušíte.

Možné potíže při prodloužení předplatného

Pokud se při pokusu o platbu či prodloužení předplatného objevily jakékoli potíže, podívejte se nejprve do článku Potíže s aktivací či platbou, kde můžete najít odpověď.


Jak obnovit ukončené předplatné

V případě, že jste v minulosti předplatné zrušili, Seznam Premium se automaticky neprodlouží. Ve svém Účtu máte možnost obnovit automatické prodlužování. To, že vám předplatné končí, uvidíte ve svém Účtu a upozorněni budete také e-mailem.
 
 • Přejděte do svého Účtu (na přihlášené službě klikněte vpravo nahoře na svou profilovou fotografii a zvolte Seznam Účet)

 
 • V levém menu zvolte Seznam Premium.
 
 • Pod informací o datu obnovy předplatného naleznete odkaz „obnovit“, klikněte na něj.


Případně využijte odkaz Obnovit v upozornění, které se zobrazuje těsně před koncem předplatného.


Uložená karta

Máte-li uloženou kartu v Peněžence v Klientské zóně, uvidíte na tomto místě poslední čísla karty pro možnost kontroly. Tato karta bude použita pro obnovu předplatného.


Bez uložené karty

V případě, že jste Klientskou zónu nikdy předtím nepoužili nebo v ní nemáte aktuálně uloženou kartu pro platby na Seznamu, bude nutné ručně kartu uložit. To lze učinit v nastavení snadných plateb v Klientské zóně. Návod naleznete v naší nápovědě.


Kontrola a změna platební karty pro automatické prodlužování

Ve správě svého předplatného v Seznam Účtu si máte možnost zkontrolovat aktuálně uložené platební údaje pro automatické prodloužení předplatného. Zde můžete také změnit uloženou platební kartu, ze které se provede úhrada při příštím prodlužování. To lze učinit v nastavení snadných plateb v Klientské zóně. Návod naleznete v naší nápovědě.
 
 • Přejděte do svého Účtu (na přihlášené službě klikněte vpravo nahoře na svou profilovou fotografii a zvolte Seznam Účetl)

 
 • V levém menu zvolte Seznam Premium.
 
 • V části Historie plateb nalezněte a klikněte na odkaz Zobrazit platební údaje.
 • Zde si zobrazíte číslo aktuálně uložené platební karty, která bude použita k úhradě při automatickém prodloužení předplatného.


Ukončení předplatného

Předplatné hrazené platební kartou

Pokud ukončíte předplatné v rámci prvních 14 dní od nákupu, bude vám vrácena celá zaplacená částka (tj. poplatek za roční předplatné) zpět na účet náležící k platební kartě, kterou jste provedli úhradu. Ukončením předplatného však okamžitě přicházíte o všechny výhody z něj vyplývající.

Předplatné můžete i po zkušební době ukončit kdykoliv v průběhu aktivního členství. Zrušíte tím naplánované automatické obnovení předplatného, využívat výhod Seznam Premium budete nadále moci až do dne, kdy aktuální zaplacené období končí. Poplatek za předplatné však v takovém případě již nelze vracet.

Příklad:
Zakoupím předplatné Seznam Premium dne 10. 3. 2021 ve 14:00 hodin, výhody členství se aktivují na následující rok, tj. do 10. 3. 2022 do 13:59 hodin.

 • Zruším-li předplatné do 24. 3. včetně, předplatné se ukončí okamžitě a zaplacená částka bude vrácena zpět.
 • Pokud předplatné ukončím po 25. 3. a později, výhody Premium na účtu zůstanou aktivní do konce platnosti zaplaceného období. V den konce předplatného se předplatné ukončí. Zaplacené prostředky se v tomto případě nevrací. Svůj Seznam účet můžete samozřejmě využívat nadále, pouze bez výhod Seznam Premium.
 

Postup, jak ukončit předplatné hrazené platební kartou

 
 • Přejděte do svého Účtu (na přihlášené službě klikněte vpravo nahoře na svou profilovou fotografii a zvolte Seznam účet)

 
 • V levém menu zvolte Seznam Premium.
 
 • Pod informací o datu obnovy předplatného klikněte na odkaz „změnit".
 
 • V novém okně zvolte Zrušit předplatné.
 
Zrušení během prvních 14. dní:                                    Zrušení po uplynutí 14 dní:
   


Postup, jak ukončit předplatné hrazené platební metodou Apple nebo Google

 
 • Přejděte do svého Účtu (na přihlášené službě klikněte vpravo nahoře na svou profilovou fotografii a zvolte Seznam účet)

 
 • V levém menu zvolte Seznam Premium.
 
 • Pod informací o datu obnovy předplatného klikněte na odkaz „svého poskytovatele". Odkaz vede na stránku s návodem poskytovatele, přes kterého jste poslední platbu provedli.


Správu plateb a předplatného provádíte ve svém Google či Apple účtu dle podmínek služeb poskytovatele.
 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás