Reklama

Chcete inzerovat na odkazy.seznam.cz? Od 31.3. 2014 můžete inzerovat na odkazovém katalogu jednoduše v rámci reklamní sítě Sklik s textovými inzeráty pomocí cílení na umístění.
 
Začít inzerovat můžete po přihlášení do Sklik účtu
Pokud účet ještě nemáte, vytvořte si jej zde.
 

Jaká reklama se zobrazuje v odkazovém katalogu?

V odkazovém katalogu lze inzerovat pouze pomocí Skliku. Sklik inzeráty se zobrazují na stránkách kategorií, které jsou 2 druhů:
  • Standardní kategorie - to jsou všechny ostatní kategorie v odkazovém katalogu - obsahují nad výpisem odkazů 1 reklamní blok s až 3 inzeráty Sklik.

Návod jak inzerovat na odkazy.seznam.cz krok za krokem:


1, Na odkazy.seznam.cz si vybereme kategorie, ve kterých chceme inzerovat a zkopírujeme si jejich URL.

 

2, Přihlásíme se do Skliku

 


3, Vytvoříme si v Skliku kampaň a vyplníme ji například takto:

  • Název kampaně: "odkazy.seznam.cz" (abychom jednoznačně poznali kampaně jen v katalogu odkazy.seznam.cz
  • Název sestavy: "Kategorie: Sport" (abychom snadno poznali na jakou kategorii tato sestava cílí)
  • Vytvoříme si inzerát
  • Klíčová slova necháme prázdná (protože necílíme na klíčová slova, ale na umístění)
  • A uložíme: „Spustit vytvořenou kampaň a sestavu“
 

4, Nastavíme vytvořenou kampaň. Na stránce Seznamu kampaní klikneme na název naší kampaně a na nové stránce pak na modré tlačítko „Nastavení“

 
  • Odtrhneme políčko „Vyhledávací síť“ (aby se inzerát nezobrazoval ve výsledcích hledání na www.seznam.cz a jiných hledáních)
  • Odtrhneme „Automatické umístění“ v sekci „Obsahová síť“
  • Uložíme nastavení
 

5, Na stránce „Seznam sestav“ (tady se dostaneme automaticky po uložení předchozího bodu) klikneme na název Sestavy a klikneme na záložku „Umístění“, abychom mohli vybrat na které URL se má reklama zobrazovat

 
 

6, Pokud nechceme zobrazovat reklamu v některé podkategorii, pak ji můžeme vyloučit – stačí kliknout na „Vyloučená umístění“ na stránce sestavy a přidat URL do vyloučených URL. Na obrázku níže třeba blokuji URL http://odkazy.seznam.cz/Sport/Golf a tím se reklama nebude zobrazovat v této kategorii a všech podkategoriích Golfu.

 
 
 
 
Pokud potřebujete pomoc, můžete si projít nápovědu Skliku a časté dotazy. Pokud ani to nepomůže, pak je k dispozici kontaktní formulář služby Sklik.