Odebrání ověřovacího zařízení pro dvoufázové ověření

Seznam prohlížeč nebo aplikace nastavené pro ověřování přihlášení samozřejmě lze kdykoliv od účtu odebrat .Je však třeba myslet na to, že po odebrání některého z nastavených ověřovacích zařízení musí u účtu zůstat takové, ke kterému budete mít, dle potřeby, stále přístup.
 
Mějte na vědomí, že...

...pokud nebudete mít přístup k nějakému ověřovacímu zařízení, jediným způsobem, jak se přihlásit, bude již pouze možnost zaslat si SMS kód na ověřené telefonní číslo, jak je uvedeno v části Mám problémy s ověřením.

...pokud odeberete všechna ověřovací zařízení, zabezpečení účtu dvoufázovým ověřením zcela vypnete. Při přihlašování tak ihned dojde k přihlášení ke službě, o pokusu o přihlášení nebudete nijak upozorněni.
 

Postup k odebrání ověřovacího zařízení

  • Přihlaste se ke svému Profilu a dle potřeby ověřte své přihlášení.
  • V části Dvoufázové ověření si zvolte konkrétní ověřovací zařízení a pro jeho odebrání klikněte vpravo na ikonku koše.

 
  • Zobrazí se okno s potvrzením, ve kterém klikněte na možnost „Ano“.

 
  • Odebrání ověřovacího zařízení musíte ještě potvrdit ověřením na některém z dalších nastavených ověřovacích zařízení.
 
 
  • Jakmile odeberete poslední a jediné zbývající nastavené ověřovací zařízenídojde v tu chvíli také k vypnutí celého Dvoufázového ověření u vašeho účtu.
  • Po odebrání posledního zařízení se v seznamu ověřovacích zařízení již žádné nenachází. Zobrazí se znovu pouze informace k zapnutí Dvoufázového přihlášení.
POZOR! Vlastní heslo, nastavené zvláště pro poštovní klienty, zrušením dvoufázového ověření přestává platit. Nezapomeňte si do poštovních programů a aplikací znovu nastavit stejné heslo, jaké používáte pro přihlášení k uživatelskému účtu a své e-mailové schránce.


Kontaktujte nás