Odebrání ověřovacího zařízení pro dvoufázové ověření

Seznam prohlížeč nebo aplikace nastavené pro ověřování přihlášení samozřejmě lze kdykoliv od účtu odebrat .Je však třeba myslet na to, že po odebrání některého z nastavených ověřovacích zařízení musí u účtu zůstat takové, ke kterému budete mít, dle potřeby, stále přístup.
 
Mějte na vědomí, že...

...pokud nebudete mít přístup k nějakému ověřovacímu zařízení, jediným způsobem, jak se přihlásit, bude již pouze možnost zaslat si SMS kód na ověřené telefonní číslo, jak je uvedeno v části Mám problémy s ověřením.

...pokud odeberete všechna ověřovací zařízení, zabezpečení účtu dvoufázovým ověřením zcela vypnete. Při přihlašování tak ihned dojde k přihlášení ke službě, o pokusu o přihlášení nebudete nijak upozorněni.
 

Postup k odebrání ověřovacího zařízení

  • Přihlaste se ke svému Účtu a dle potřeby ověřte své přihlášení.
  • V levém menu zvolte Zabezpečení účtu a v části Dvoufázové ověření nalezněte požadované ověřovací zařízení.
  • Pro jeho odstranění klikněte vpravo na odkaz Odebrat.

 
  • Zobrazí se okno s potvrzením, ve kterém klikněte na možnost „Ano“.

 
  • Odebrání ověřovacího zařízení musíte ještě potvrdit ověřením na některém z dalších nastavených ověřovacích zařízení.
 
 
  • Jakmile odeberete poslední a jediné zbývající nastavené ověřovací zařízenídojde v tu chvíli také k vypnutí celého Dvoufázového ověření u vašeho účtu.
  • Po odebrání posledního zařízení se seznam ověřovacích zařízení již nezobrazuje a Dvoufázové ověření se zorbazuje jako Neaktivní s možnsotí si jej znovu Aktivovat. Zobrazí se znovu pouze informace k zapnutí Dvoufázového přihlášení.
POZOR! Vlastní heslo, nastavené zvláště pro poštovní klienty, zrušením dvoufázového ověření přestává platit. Nezapomeňte si do poštovních programů a aplikací znovu nastavit stejné heslo, jaké používáte pro přihlášení k uživatelskému účtu a své e-mailové schránce.


Kontaktujte nás