Obnova hesla pomocí kontrolní otázky

Volba pro obnovu hesla pomocí kontrolní otázky se zobrazí, pokud vyplněný účet nemá žádné záchranné ověřené kontakty (e-mail nebo telefon). U takového účtu je vyplnění kontrolní otázky, roku narození či popisu schránky jediným způsobem pro obnovu hesla. Níže najdete komplexní postup, jak formulář nejlépe vyplnit.


<< Zpět na kroky 1–3
 
4 Vyplňte kontrolní otázku a roku narození


Na další obrazovce je třeba vyplnit kontrolní informace k danému účtu tak, aby bylo možné říci, zda jste jeho majitel nebo ne. To systém vyhodnotí podle toho, kolik údajů o účtu správně vyplníte.
 
 1. Formulář vám zobrazí kontrolní otázku, která je u účtu nastavena. Na ni odpovězte dle svého nejlepšího svědomí. Odpověď je povinné pole, nesmíte jej nechat prázdné.
 2. Zadejte rok narození, který jste zadali při registraci. I toto pole musíte vyplnit.
 3. Pokud jste rok narození nezadávali, zatrhněte tuto možnost.
 4. Vyplňte kontaktní e-mailovou adresu, kam vám pošleme výsledek žádosti. K této adrese musíte mít přístup.
 5. Klikněte na Pokračovat.
 
 
Pamatujte, že odpověď se porovnává s tím, co jste kdysi zadali při registraci. Nezáleží na tom, zda je odpověď shodná s realitou nebo ne – to nedokážeme posoudit.
 
Nemáte kontaktní e-mailovou adresu, kterou můžete vyplnit? Založte si ji nebo požádejte o pomoc osobu, které důvěřujete, vyplňte její e-mailový kontakt a my vám na něj zašleme odkaz pro obnovu hesla.
 

 
5 Vyplňte informace, které si pamatujete o své schránce


Na další obrazovce je třeba vyplnit doplňující údaje k e-mailové schránce, ke které žádáte o heslo. Tím, že o ní budete znát dostatek informací, se prokážete jako její majitel. Platí – čím více informací, tím lépe. Jste-li si však jisti svou odpovědí na kontrolní otázku a rokem narození, můžete tuto část i přeskočit.

 
 1. V první části dalšího kroku formuláře zadejte e-mailové adresy, na které jste psali. Doporučujeme jich vyplnit minimálně 6. Nezapomeňte, že víme pouze o adresách, na které jste psali přes webové rozhraní. Odesíláte-li zprávy z poštovního programu, tyto adresy nepomohou.
 2. V druhé sekci formuláře vyplňte názvy vlastních složek a barevných štítků ve schránce. Nepočítají se výchozí složky (Doručené, Odeslané, Spam, Koš atd.), musí jít o složky, které jste si ve schránce sami vytvořili. Pokud jich máte více, zadejte minimálně 6 názvů.
 3. V neposlední řadě vyberte, jaký jste používali vzhled e-mailové schránky. Pokud jste jej neměnili, zřejmě vám zůstal základní výchozí vzhled (první vlevo nahoře); pokud jste vzhled měnili, vyberte ten váš.
 4. Až všechny tyto informace vyplníte, klikněte na tlačítko   Odeslat   na konci stránky. 
 
6 Vyčkejte na vyřízení žádosti


Pokud jste v předchozích krocích vše úspěšně vyplnili, po odeslání formuláře uvidíte oznámení, že vaše žádost byla odeslána. To znamená, že nyní máte hotovo. Stačí vyčkat na vyřízení žádosti, to může trvat až 2 pracovní dny.

Během vyhodnocování žádosti formulář nevyplňujte znovu. I když tak učiníte, žádost na konci nebude odeslána. Znovu můžete formulář vyplnit až dostanete vyhodnocení předchozí žádosti.


 

7 Přečtěte si výsledek žádosti a je-li pozitivní, nastavte nové heslo


Jakmile systém vaši žádost zkontroluje, pošleme vám na vyplněnou kontaktní e-mailovou adresu zprávu s výsledkem. V této zpráve buď bude informace, že zadané údaje byly nedostatečné pro ověření, že jste majitelem účtu a heslo tak nebylo možné obnovit, naopak v pozitivní odpovědi bude přímo obsažen odkaz pro nastavení nového hesla.
 

Zamítavá odpověď
 
 • Pokud údaje nebyly správně nebo jich bylo správně nedostatečné množství, přijde vám negativní výsledek žádosti.
 • V takovém případě nezbývá nic jiného než zkusit vyplnit žádost znovu, zadat více údajů či alternatovat některé odpovědi.

 
 • Pokud se obnova přístupu opakovaně nedaří, protože nebylo zadáno dostatek údajů a nebo dostatek údajů ani není možné vyplnit, pak nebudete schopni získat k tomuto účtu přístup. Jiný způsob obnovy přístupu, než formulář výše, neexistuje, je nám líto.
 

 
Kladná odpověď
 
 • Pokud jste do formuláře zadali údajů dostatek a správně, přijde vám odkaz na nastavení nového hesla.
 • Otevřete si došlý e-mail "Obnova hesla pro...".
 • Klikněte v něm na tlačítko  Nastavit .
 
 
 
 • Otevře se nová stránka, na které si můžete konečně nastavit své nové heslo. Dbejte na to, aby bylo dostatečně silné. Doporučujeme si projít zásady bezpečného hesla.
 • Požadované heslo vepište dvakrát za sebou a uložte tlačítkem  Nastavit .

 • Volbou Uložit e-mailovou adresu jako záchrannou můžete kontaktní adresu, kam vám přišla odpověď z formuláře, nastavit jako ověřený kontakt pro snažší budoucí obnovu hesla.
 
 • Tím je nové heslo nastaveno. Tlačítkem   Přejít na přihlášení   se přesunete do přihlašovacího formuláře, kde se můžete přihlásit právě vytvořeným heslem.


 

Užitečné odkazy

 

Časté dotazy k obnově hesla