O čem psát?

Přemýšlíte o čem psát? Poradíme vám, co čtenáře zajímá a jaké typy článků redakce s vysokou pravděpodobností zveřejní na Novinkách.

V projektu Vaše zprávy jde především u zprávy z vašeho regionu. Může jít o zprávu, která má krajský význam, okresní význam, ale i zprávu, která se týká města či vesnice, ve které žijete.

Zajímá nás, co se ve vašem regionu událo, nebo co se má stát. Vždy se zamyslete nad tím, zda by zamýšlená zpráva byla užitečná a zajímavá pro spoluobčany ve vašem městě, vesnici, okrese, nebo kraji.

Témata článků, která mají šanci na zveřejnění na Novinkách:

Události, které se staly

Otevření, vznik, rekonstrukce nebo poničení nějakého objektu (park, les, budova, socha, památník, naučná stezka, cyklotrasa, koupaliště, stadion, hřiště, divadlo, kino, rozhledna, hrad, zámek, silnice, most apod.).

Informace o uskutečněné akci (výstava, přednáška, průvod, slavnost, shromáždění, návštěva významné osobnosti, trh, premiéra divadelního představení místního spolku, charitativní akce, koncert, sportovní akce apod.).

Nehody, přírodní živly a vandalismus (automobilové nehody, povodně, vichřice, požáry, řádění vandalů apod.).

Události, které se stanou

Plánované otevření nebo začátek rekonstrukce nějakého objektu (park, les, budova, socha, památník, naučná stezka, cyklotrasa, koupaliště, stadion, hřiště, divadlo, kino, rozhledna, hrad, zámek, silnice, most apod.).

Informace o plánované akci (výstava, přednáška, průvod, slavnost, shromáždění, trh, premiéra divadelního představení místního spolku, charitativní akce, koncert, sportovní akce apod.).

Fotky vždy zvýší atraktivitu a šanci na zveřejnění

Kvalitní fotky jsou důležitou součástí každého článku. Snažte se, aby každý článek měl alespoň jednu fotku. Pěkné fotky vždy zvýší atraktivitu článku a tím i šanci, že redakce článek zveřejní.

Pracujete nebo studujete v zahraničí?

Studujete třeba v Austrálii a místní tisk přinesl zajímavé informace o České republice? Napište o tom.

Stala se v místě vašeho zahraničního pobytu nějaká událost, která má souvislost s Českou republikou nebo by mohla svým významem zajímat čtenáře v ČR? Také to nás zajímá.

Píše český tisk například o práci v Austrálii, ale vy máte zkušenosti úplně jiné a informace v České republice se vám zdají nepřesné a zavádějící? Skvělé téma na článek.

Co nechceme

Články s těmito tématy nebudou zveřejňovány:

  • Události osobního charakteru (např. svatby, pohřby, osobní oslavy apod.).
  • Recenze na komerční výrobky a služby.
  • Glosy, komentáře, rozhovory či zamyšlení.
  • Recenze na filmy, knihy, divadelní představení a koncerty, které jsou mezinárodního či celorepublikového významu a nemají vztah k vašemu regionu. Výjimkou jsou díla místních umělců.
  • Informace o soudních kauzách, obviněních a žalobách.
  • Tisková oznámení firem či institucí či reklamní sdělení.
Pomohl Vám tento článek? Ne