Vaše názory

1. Registrace


Pod většinou článků na službách Novinky.cz a Sport.cz je otevřené fórum, ve kterém můžete zveřejňovat své názory. Chcete-li zveřejňovat své názory, musíte se zaregistrovat. Na adrese www.novinky.cz/vasenazory je registrační formulář. Tento formulář vyplňte a odešlete. Poté vám na vaši adresu do sedmi dnů přijde dopis s autentizačním kódem. Tento kód zadejte na adrese www.novinky.cz/vasenazory/overeni-kodu. Tím bude ukončena vaše registrace a budete moci zveřejňovat své názory na službě Novinky.cz i Sport.cz.

U každého vašeho názoru bude uvedeno vaše jméno, příjmení a město.
 

2. Pozastavení registrací


Může se stát, že na adrese www.novinky.cz/vasenazory najdete toto upozornění:

Přijímání nových registrací do názorových fór bylo pro velký zájem pozastaveno. Jakmile vyřídíme došlé žádosti, začneme přijímat nové.
Děkujeme za pochopení.
Vyčkejte prosím na opětovné otevření registrací.

 

3. Hlasování v názorovém fóru


Hlasovat v názorovém fóru na službě Novinky.cz (tj. klikat na odkazy Souhlasím a Nesouhlasím) může jakýkoliv přihlášený uživatel. Takový uživatel tedy nemusí být registrovaný a autorizovaný. U každého názoru můžete hlasovat pouze jednou. Více hlasů nebude započítáno. Stačí se tedy přihlásit přes odkaz Přihlásit se, který je umístěn v pravém hornímu rohu.
 

4. Nahlašování závadných příspěvků


Registrovaný a autorizovaný uživatel má navíc (na službě Novinky.cz) k dispozici tlačítko Nahlásit. Může tedy redakci nahlašovat příspěvky, které odporují dobrým mravům či zákonům České republiky. Jeden příspěvek lze nahlásit pouze jednou. Zneužívání funkce nahlašování příspěvků (např. soustavné nahlašování bezproblémových příspěvků) může redakce potrestat zablokováním účtu.
 

5. Pravidla


Vše o pravidlech psaní příspěvků v názorových fórech Novinek naleznete v tomto článku. Za jakékoliv porušení těchto pravidel může být váš přístup do názorového fóra dočasně nebo trvale zablokován. O amnestii můžete požádat na adrese vasenazory@novinky.cz. Redakce však není povinna vaší žádosti vyhovět.
 

6. Ikonky


Zobrazování ikonky je standardně zakázáno. Případné zobrazení povoluje redakce. Chcete-li, aby se ikona u vašich příspěvků zobrazovala, obraťte se s požadavkem na email vasenazory@novinky.cz. Použijte přitom email, ze kterého jste se registroval/a. V žádosti uveďte své jméno a příjmení.

Nastavení vlastní ikonky je snadné. Více se dozvíte v tomto článku.
 

7. Časté dotazy a odpovědi k názorovému fóru


Mám kód, ale autentizace se nezdařila. Proč?
Při vkládání kódu musíte být přihlášena na Novinkách pod stejným e-mailem, pod kterým jste provedl registraci. Pokud se přihlásíte pod jiným e-mailem, autorizace se nezdaří. Autentizační kód se vždy váže na jeden konkrétní e-mail.

Jsem přihlášený, mohu hlasovat, ale nemohu přidávat příspěvky. Proč?
Pokud nejste registrován a autorizován, můžete pouze hlasovat. Chcete-li přidávat vlastní příspěvky, musíte se zaregistrovat a zadat doručený autentizační kód. Blíže viz kapitoly 1 a 3 na této stránce.

Nerozumím tomu, jak mohu reagovat v diskuzích na konkrétní příspěvky?
Klikněte na Přidejte vlastní názor – načte se vám formulář. Vlevo od tlačítka Odeslat klikněte na odkaz Vložit citaci – do formuláře se vám načte následující:
[citace Jméno Příjmení]
sem vložte text, který chcete citovat
[/citace]
sem vložte vaši reakci

Místo "Jméno Příjmení" vyplňte skutečné jméno a příjmení uživatele, na kterého chcete reagovat. Zkopírujte si celý nebo část textu, který dotyčný napsal a vložte ho místo "sem vložte text, který chcete citovat" a místo "sem vložte vaši reakci" napište svůj text. Příklad:
[citace Jan Novák]
text, který napsal Jan Novák ve svém příspěvku
[/citace]
A tady reakce na text Jana Nováka

Hranaté závorky a slovo "citace" a "/citace" nemažte. Před odesláním příspěvku si můžete formátování vašeho příspěvku zkontrolovat pomocí funkce Náhled.

Proč se mi nezobrazuje fotka u příspěvků?
Fotku vám nejprve musí schválit redakce, stačí zaslat email na vasenazory@novinky.cz s prosbou o autorizaci ikony.

Jak jsou zabezpečena má osobní data, která jsem vám poskytl při registraci?
Pro zabezpečení osobních údajů našich uživatelů využíváme nejmodernější informační technologie. K datům má přístup pouze omezený počet našich zaměstnanců na základě zvláštních oprávnění. V žádném případě tyto data nešíříme či nevyužíváme k jakýmkoliv jiným účelům, než k těm, pro které jste poskytl(a) souhlas v rámci Vaší registrace do názorového fóra. Při zpracování osobních údajů se striktně řídíme nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů, dále jen „nařízení“), zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, zákonem č. 111/2019 Sb., kterým se mění některé zákony s přijetím zákona o zpracování osobních údajů, zákonem č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, zákonem č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a dalšími právními předpisy upravující ochranu osobních údajů.

Chci zrušit registraci a vymazat moje osobní data z databáze. Jak to provést?
Zašlete email s žádostí na adresu vasenazory@novinky.cz. Naši administrátoři provedou neprodleně zrušení vaší registrace a smažou vaše osobní data z databáze. Poté vám přijde potvrzení emailem.

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás