Průvodce fotografa

Rádi fotíte? Podělte se s ostatními o fotky zajímavých míst, které jste navštívili. Vaše fotky se stanou důležitou součástí Mapy.cz. Pomohou ostatním uživatelům odpovědět na otázky “jak to tam vypadá?”, “je to tam hezké?” či “ stojí to za návštěvu?”
 

Galerie Mapy.cz

 

Jaké fotky patří na Mapy.cz

Na Mapy.cz patří fotky popisné, které ukazují, jak dané místo vypadá, co je na místě zajímavého, jaký je jeho aktuální stav nebo jaká je atmosféra místa...

A naopak na fotkách by nemělo být např. vaše selfie, vaši přátelé nebo akční zážitky z vašich výletů. Takové fotky patří do rodinného alba, ne na Mapy.cz. Podívejte se na Příklady dobrých a špatných fotek. Fotky prochází schvalovacím procesem a pro Mapy.cz nevhodné fotky nebudou schváleny.

Pozor: Všechny fotky na Mapy.cz jsou veřejně dostupné. Nejde o soukromá alba.
 

Co je dobré k fotce doplnit

Aby fotka měla pro uživatele Mapy.cz co největší smysl, je vhodné:

  • Fotku připojit ke konkrétnímu místu (hradu, vyhlídce, restauraci, městu, jezeru,...). Fotka bude po schválení dostupná v galerii tohoto místa.
  • Doplnit polohu, odkud bylo místo foceno (kde stál fotograf) - fotky se budou na mapě zobrazovat právě na tomto místě.
  • Doplnit název fotky (titulek upřesňující, co je na fotce) a případně i podrobnější popis. Názvy i popisy musí obsahovat pouze popisné informace vztažené k focenému místu. Nepatří sem informace o autorovi ani jiná reklamní sdělení.
  • Zadat datum pořízení fotky (pokud se automaticky nedoplnilo).
 

Licenční ujednání

V dokumentu "Licenční ujednání" se dočtete, jak je to s autorskými právy, jakou k fotce poskytujete licenci, co může a nemůže být na fotce a mnoho dalších věcí. Plné znění dokumentu najdete na adrese https://licence.mapy.cz/?doc=mapy_lu

Základní body tohoto ujednání:

  • Nahrávejte pouze vaše vlastní fotky, nekopírujte cizí, ke kterým nemáte autorská práva.
  • To se týká také popisků, nekopírujte cizí texty.
  • U fotek vás budeme uvádět jako autora.
  • Nahráním fotky poskytujete společnosti Seznam.cz, a.s. nevýhradní právo libovolně nakládat s touto fotkou.
 

Fotky k provozovnám

Při nahrávání fotografií k provozovnám (obchodům a službám v rámci České republiky) podléhá schválení pravidlům Firmy.cz - fotografie ve fotogalerii.

Jste-li majitel provozovny, využijte prosím pro přidávání fotografií firemní prezentaci na Firmy.cz - firemní profily, kde můžete přidat až 20 fotografií a sami editovat celý záznam včetně kontaktů, otevírací doby a dalších informací.

Jste-li zákazník této provozovny, uvítáme nejen fotky této provozovny, ale je tu také možnost hodnocení.

 

Nahrávání, úprava a odebrání fotek

Přihlaste se do Mapy.cz, u fotek budete uvedeni jako autor, uvidíte fotky ve své galerii a budete mít možnost je nadále upravovat a sbírat k nim lajky.
 
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás