Tisk, uložení a sdílení mapy

Kliknutím na tlačítko Nástroje, které se nachází vedle volby Nahlásit chybu v pravé dolní části mapy, se otevře nové okno s nástroji pro sdílení, ukládání a tisk mapy.
 

Sdílet tuto mapu je nejčastěji používaný nástroj. Proto je hned po rozbalení okna s nástroji aktivní zkrácený odkaz (např. https://mapy.cz/s/map), který vede na mapu přesně tak, jak ji nyní vidíte sami. Odkaz stačí jednoduše zkopírovat a někomu poslat. Odkaz ve zkráceném tvaru je trvalý a jeho životnost není nijak omezena.

Aktuální obrazovku je také možné Sdílet na Facebook, Twitter a G+.

Kliknutím na Poslat mapu e-mailem se zobrazí formulář pro zaslání mapy e-mailem. Ve formuláři je nutné vyplnit adresu odesílatele a příjemce, vzkaz je nepovinný. V zaslaném e-mailu bude mapa zastoupena buďto pouze samotným odkazem nebo je možné ji přiložit jako obrázek.


Volba Stáhnout jako obrázek nabídne ke stažení obrázek celé aktuální obrazovky, tedy mapy i zobrazeného bočního panelu. Stažený obrázek je ve formátu PNG.

Pomocí nástroje Vložit mapu do vlastních stránek můžete do Vašich webových stránek přidat okno s interaktivní mapou od Mapy.cz. V otevřeném formuláři zvolte velikost okna a jestli chcete zobrazit i náhledovou minimapu. Poté jednoduše vložte vygenerovaný html tag do zdrojového kódu Vaší stránky.

Podrobnější informace o využití mapového API, praktické ukázky, dokumentaci i licenční podmínky najdete na adrese https://api.mapy.cz/.

Po kliknutí na tlačítko Tisk se otevře okno s tiskovým náhledem a dialogem pro výběr tiskárny. Pro tisk se automaticky připraví celá zobrazená stránka v prohlížeči.

Ve spodní části okna nástrojů se nachází volby Vlastní bod na mapě a Měření vzdálenosti. Oba nástroje jsou popsány na samostatné stránce nápovědy.

Import GPX je funkce umožňující nahrát do mapy vlastní GPX Nahraný záznam lze uložit i do Moje mapy.

POZOR! Podporovány jsou pouze GPX soubory obsahující záznamy "track".
Soubory obsahující zápisy "route" a "waypoint" podporovány nejsou a nelze je importovat.
 
 
Tip: Tisk a Stažení mapy bez pravého panelu  


Pokud chcete vytisknout nebo stáhnout jako obrázek pouze samotnou mapu, stačí skrýt pravý panel tlačítkem šipky uprostřed panelu. Do tisku nebo uložení mapy jde vždy jen to co je zobrazeno na vašem monitoru.Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás