Potíže se zobrazováním Panoramy

Pro zobrazení Panoramatického snímku je zapotřebí, aby váš prohlížeč správně zvládal WebGL.

WebGL

Tato technologie je závislá jednak na podpoře v prohlížeči a jednak na grafické kartě. Pokud vám tedy nefunguje, můžete zkusit následující:
 
 • Podporuje váš prohlížeč WebGL?
  WebGL je podporováno prohlížečem Internet Explorer 11 a vyšší, zaručena není funkčnost v prohlížečích na mobilních zařízeních. Ostatní moderní prohlížeče by již měly technologii WebGL podporovat (detailnější výčet najdete např. na caniuse.com).
   
  • Máte v prohlížeči povoleno WebGL?
   Např. prohlížeč Safari má tuto technologii ve výchozím nastavení vypnutou, ověřte tedy povolení WebGL v nastavení prohlížeče. Problémy nastávají i v prohlížeči Chrome - do adresního řádku Chrome zadáte "chrome://flags" (bez uvozovek) a potvrdíte, otevře se stránka s detailními možnostmi nastavení, důležité je mít zapnutou hardwarovou akceleraci - více je k problému popsáno zde.
 
 • Máte aktuální ovladače ke grafické kartě?
  Protože je 3D zobrazení vytvářeno grafickou kartou, musí si karta s prohlížečem dobře rozumět. Vždy zkuste nainstalovat nejnovější ovladače.


Podrobnější informace a test funkčnosti WebGL najdete v angličtině např. na stránkách get.webgl.org

 

Seznam prohlížeč

Pokud potíže nadále přetrvávají, nebo si se stránkami v angličtině nerozumíte, vyzkoušejte český prohlížeč od Seznamu, ve kterém Panorama funguje bez problémů.
 


Mobilní aplikace Mapy.cz pro Android

Funkce Panorama a 3D pohled jsou dostupné pouze pro zařízení s operačním systémem Android 5 a vyšší. U zařízení s nižší verzí systému se tlačítka v detailu bodu nezobrazují.
 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás