Panorama

Panorama Mapy.cz pracují na novince, funkci Panorama. Ta nově poskytuje širokoúhlý pohled z ulice. Snímky Panoramy jsou pořizovány pozemním snímkováním z kamery umístěné na jedoucím automobilu, a doplňují tak na Mapy.cz oblíbené letecké snímky a šikmé snímky z „ptačího pohledu“.

 

Kamery na automobilu směřují v pravidelných rozestupech do všech směrů a složením všech záběrů vznikne výsledný panoramatický snímek zabírající celou viditelnou scénu. Odtud název Panorama. Uživatel se tedy může on-line podívat, jak vypadá okolí konkrétního místa.

Panoramatickými fotografiemi je nyní většina České Republiky. Další oblasti budou postupně přibývat - v současné době je nafoceny zhruba dvě třetiny všech komunikací České republiky.
 

Práce s Panoramou

Kliknutím na tlačítko "Panorama" v horní části mapy se na klasickém podkladu zobrazí území s dostupnými panoramatickými snímky.

Panorama

Tlačítko Panorama

V případě, že je na konkrétní pozici či bodu panoramatický snímek dostupný, zobrazí se v bočním panelu tlačítko "Panorama".

Po kliknutí na tlačítko se otevře režim Panorama a vlevo od něj zůstane zobrazena mapa, ve které je znázorněn směr aktuálního pohledu. Pohybovat se mezi snímky je možné šipkami na klávesnici, případně klikáním na směrová tlačítka ve spodní části obrazovky. Měnit směr pohledu je možné také kliknutím tlačítky myši a jejím pohybováním nahoru a dolů a do stran. Přibližovat pohled lze otáčením kolečka myši.
 

Panoramatický pohled
 

Fotografie jsou snímány každých pět metrů a po těchto "skocích" se lze pohybovat na na mapě. Při jejím přiblížení např. v Leteckém podkladu se namísto červené linky, značící dostupnost panoramatických snímků, zobrazí červené puntíky, kdy každý značí místo pořízení snímku.

Body snímkování
 

Statická panorama

V atraktivních lokalitách pak najdete jednotlivá místa snímaná statickou kamerou. Zobrazí se červené puntíky, kdy každý značí místo pořízení snímku. Mezi nimi je možné se posouvat šipkami.
 
 

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás