Panorama

Snímky Panoramy, poskytující širokoúhlý pohled z ulice, jsou pořizovány pozemním snímkováním z kamery umístěné na jedoucím automobilu, a doplňují tak na Mapy.cz letecké snímky a šikmé snímky z „ptačího pohledu“.


Kamery na automobilu směřují v pravidelných rozestupech do všech směrů a složením všech záběrů vznikne výsledný panoramatický snímek zabírající celou viditelnou scénu. Odtud název Panorama. Můžete se tak podívat, jak vypadá okolí konkrétního místa.
 

Práce s Panoramou

Kliknutím na tlačítko Panorama v horní části mapy se na klasickém podkladu zobrazí území s dostupnými panoramatickými snímky.
Toto tlačítko je dostupné pouze nad územím České republiky.
Pokud jsou mapy nad územím zahraničního státu, tak tlačítko zmizí.Tlačítko Panorama

V případě, že je na konkrétní pozici či bodu panoramatický snímek dostupný, zobrazí se v v pravém bočním panelu pod hlavní fotografií tlačítko Panorama.

Po kliknutí na tlačítko se otevře režim Panorama a vlevo od něj zůstane zobrazena mapa, ve které je znázorněn směr aktuálního pohledu.

Pohybovat se mezi snímky je možné šipkami na klávesnici, případně klikáním na směrová tlačítka ve spodní části obrazovky. Měnit směr pohledu je možné také kliknutím tlačítky myši a jejím pohybováním nahoru a dolů a do stran. Přibližovat pohled lze otáčením kolečka myši.

Fotografie jsou snímány každých pět metrů a po těchto "skocích" se lze pohybovat na na mapě. Při jejím přiblížení např. v Leteckém podkladu se namísto červené linky, značící dostupnost panoramatických snímků, zobrazí červené puntíky, kdy každý značí místo pořízení snímku.

 

Statická panorama


V atraktivních lokalitách pak naleznete jednotlivá místa snímaná statickou kamerou.

Na daných místech se zobrazí červené puntíky, kdy každý značí místo pořízení snímku. Mezi nimi je možné se posouvat šipkami.
 

 
Mapy.cz pro Android: Funkce Panorama a 3D pohled jsou dostupné pouze pro zařízení s operačním systémem Android 5 a vyšší. U zařízení s nižší verzí systému se tlačítka v detailu bodu nezobrazují.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás