Fakturační údaje a Bankovní identita


Seznam Peněženka a Bankovní identita

Bankovní identita je forma digitálního ověření totožnosti osoby pomocí bezpečnostních metod, které nabízí její elektronické bankovnictví. Bankovní identitu může používat každý, kdo má internetové bankovnictví u některé banky, která tuto možnost nabízí a podporuje. Více o projektu Bankovní identity naleznete na stránkách projektů Bankovni-identita.cz a BankID.cz.

Seznam.cz se k této iniciativě a projektu připojuje a umožňuje využít výhod Bankovní identity také svým uživatelům.

Po ověření účtu bankovní identitou nebude s vaším Seznam účtem žádným způsobem spojen váš bankovní účet, Seznam.cz nebude mít přístup k žádným údajům o vašem bankovním účtu ani jiným údajům, pokud k tomu nedáte výslovný souhlas v procesu ověření. Stejně tak vaše banka ověřením nezískává žádné informace o vašich aktivitách na službách Seznamu.

 

Výhody využití Bankovní identity v Klientské zóně a Peněžence?

Okamžité automatické vyplnění fakturačních údajů potřebných pro vystavování daňových dokladů.
Okamžité ověření vaší identity v programu Seznam Partner, tak abychom vám mohli vyplácet schválenou provizi. Pokud si vyberete manuální ověření bude vám poštou odeslán ověřovací kód a celý proces bude trvat několik dní.
Možnost obnovit přístup k účtu při ztrátě hesla pomocí ověření Bankovní identitou.
...a další funkce a výhody pro naše uživatele průběžně připravujeme.
 

Vyplnění fakturačních údajů a ověření bankovní identitou

 
Jako fyzická osoba nepodnikatel můžete v Klientské zóně zadat své fakturační údaje přes Ověření pomocí bankovní identity na stránce Nastavení/Kontaktní a Fakturační údaje. Ověření provádíme ve spolupráci s poskytovatelem služby BankID a používá se k němu přihlášení elektronickou identitou, kterou vám vystavila vaše banka.

Účet ověřeného uživatele je na vybraných službách označen modrým symbolem ověření a získává některé další výhody – možnost obnovit přístup k účtu při ztrátě hesla pomocí bankovní identity, větší důvěryhodnost napsaných recenzí, větší význam komentářů pod články a podobně.
 
Po ověření účtu bankovní identitou Seznam.cz nebude mít přístup k žádným údajům o vašem bankovním účtu ani jiným údajům, pokud k tomu nedáte výslovný souhlas v procesu ověření.
Stejně tak vaše banka ověřením nezískává žádné informace o vašich aktivitách na službách Seznamu.

Podrobné informace o používání bankovní identity získáte na stránkách poskytovatele služby BankID.
 

Postup pro vyplnění fakturačních údajů a ověření pomocí bankovní identity

- Přihlaste do Klientské zóny
- Jako fyzická osoba nepodnikatel můžete kliknout na tlačítko Ověřit přes BankID


- Budete přesměrováni na stránku s poskytovateli služby BankID, kde si vyberete banku, u které máte zřízenou bankovní identitu.

- Následně pokračujte procesem přihlášení, jak jste u své banky zvyklí.
- Během ověřování vás bude vaše banka informovat o údajích, které společnosti Seznam.cz předá v rámci procesu ověření. Kdykoliv můžete proces ověření ukončit a data tak nebudou předána.
- Pokud ověření potvrdíte a dokončíte, přesměruje vás poskytovatel služby BankID zpět do Klientské zóny a zobrazí se informace potvrzující úspěšné dokončení ověření.

Ve vaší Klientské zóně jsou nyní nastavené fakturační údaje v souladu s údaji v bankovní identitě.
- Pokud jste Seznam Partner je ověření bankovní identitou využíváno i pro potvrzení nebo změnu čísla účtu, na který vám má být vyplácena vaše provize.

 

 

Nemám bankovní identitu, co teď?

Seznam bank aktivně zapojených do možnosti ověření pomocí Bankovní identity naleznete vždy na stránkách poskytovatele služby BankID.

Pokud v seznamu vaše banka uvedená není, Bankovní identitu vůbec nenabízí a nechcete čekat, až ji zprovozní, je zde jedno řešení: Některé další banky totiž umožňují vytvořit a používat Bankovní identitu i bez nutnosti mít u nich účet či využívat další jejich služby. Jedná se např. o Českou SpořitelnuČSOB nebo Komerční banku(Zdroj: Seznamzpravy.cz)