iCal pro Thunderbird

Používáte-li pro správu své pošty Mozilla Thunderbird, jistě přivítáte možnost si v něm zobrazovat a editovat i své kalendáře ze služby Seznam Kalendář. Mozilla Thunderbird nativně podporuje protokol iCal, proto je právě ten nejjedndušší možností, jak si své kalendáře do Thunderbirdu synchronizovat.
 
Pomocí formátu iCal je možné se přihlásit k odběru kalendáře. Vlastník kalendáře vám zašle .ics soubor s daty kalendáře nebo URL adresu pro odběr. V aplikaci, kde chcete kalendář zobrazovat, pak stačí využít funkci importu (souborem z disku či pomocí URL). Importovaný kalendář odběratel může pouze prohlížet, nemůže v něm vytvářet události, ale uvidí veškeré úpravy provedené ve zdrojovém kalendáři.
 

Získání iCal URL adresy pro odběr kalendáře

Nejprve je nutné získat iCal URL adresu kalendáře tak, jak je popsáno v článku Veřejné sdílení.
 
 • V nastavení kalendáře zatrhněte volbu Umožnit sdílet kalendář.
 • Zkopírujte si zobrazenou Adresu pro čtení kalendáře (iCal).


Nastavení iCal v Mozilla Thunderbird

Máte-li iCal URL adresu kalendáře, nyní se můžete přesunout do programu Mozilla Thunderbird a nastavit v něm odběr vybraného kalendáře.
 
 • V Mozille Thunderbird kliknete vpravo nahoře na tlačítko  (tři čárky) pro vstup do hlavní nabídky.
 • V nabídce klikněte na + Nový.


 
 • V následující nabídce vyberte Kalendář…


 
 • V okně Vytváření nového kalendáře zvolte možnost V síti a pokračujte tlačítkem Další.


 
 • Na následující obrazovce v části Formát zatrhněte iCalendar (ICS), do pole Adresa zadejte dříve zkopírovanou iCal adresu kalendáře a pokračujte tlačítkem Další.


 
 • Jakmile se Thunderbird ke kalendáři připojí, na následující obrazovce vám zobrazí možnosti nastavení zobrazení kalendáře.

 
 1. Kalendář pojmenujte.
 2. Zvolte barvu, kterou se bude kalendář zobrazovat.
 3. Vyberte e-mailovou adresu (např. pro účely zasílání pozvánek); na výběr máte z poštovních účtů, které máte nastavené v Thunderbirdu.

   

 4. Vše potvrdíte tlačítkem Další.
 


Tímto je nastavení dokončeno, v kalendáři byste nyní měli vidět své události z importovaného kalendáře.
 
Upozornění: iCal slouží k odběru jednoho konkrétního kalendáře. Chcete-li v Thunderbirdu zobrazovat všechny své kalendáře, postup výše bude nutné zopakovat s každým z nich. 
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás