iCal pro Kalendář ve Windows

Operační systém Windows v základu nabízí aplikaci Kalendář (příbuzná aplikaci Pošta). Windows Kalendář slouží pro základní správu vašich kalendářů a událostí a nativně nepodporuje synchronizaci kalendářových dat pomocí standardu iCalendar. Aplikace Kalendář ovšem umožňuje přidat Outlook.com účet pro snychronizaci, do kterého již lze importovat iCal kalendáře.
 
Pomocí formátu iCal je možné se přihlásit k odběru kalendáře. Vlastník kalendáře vám zašle .ics soubor s daty kalendáře nebo URL adresu pro odběr. V aplikaci, kde chcete kalendář zobrazovat, pak stačí využít funkci importu (souborem z disku či pomocí URL). Importovaný kalendář odběratel může pouze prohlížet, nemůže v něm vytvářet události, ale uvidí veškeré úpravy provedené ve zdrojovém kalendáři.


Nastavení iCal do Kalendáře ve Windows

  • Postupujte dle návodu iCal pro Outlook.com a naimportujte si vybrané kalendáře přes webové rozhraní do svého Microsoft účtu.
  • Spusťte aplikaci Kalendář ve Windows a otevře její nastavení ikonou ⚙ (ozubené kolo).


 
  • V menu klikněte na Správa účtů a zvolte Přidat účet.
    

 
  • Z nabídky vyberte účet Outlook.com.


 
  • Aplikace vás požádá o vaše přihlašovací údaje k Microsoft účtu, vyplňte je (nejprve e-mailovou adresu, pak i heslo; oba kroky potvrďte tlačítkem Další).
    

 
  • Nyní jste přihlášeni do aplikace Kalendář svým Microsoft účtem. Kalendáře, které v něm máte na Outlook.com, se budou synchronizovat do počítače.
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás