CalDAV v Microsoft Outlooku

Používáte-li pro správu své pošty Microsoft Outlook, jistě přivítáte možnost si v něm zobrazovat a editovat i své kalendáře ze služby Seznam Kalendář. Ačkoliv Microsoft Outlook v základní variantě nepodporuje protokol pro synchronizaci kalendářů CalDAV, s pomocí speciálního doplňku lze do Outlooku tuto podporu přidat.
 
CalDAV je internetový standard pro výměnu a sdílení kalendářových a plánovacích událostí na vzdáleném serveru. Zároveň umožňuje přístup s možnostmi vytváření, úprav, mazání a sdílení událostí vč. dalších funkcí jako jsou např. zasílání a úpravy pozvánek. Veškeré provedené akce se automaticky promítnou i v dalších klientech a aplikacích, ve kterých je kalendář napojený pomocí CalDAV protokolu.


Nastavení CalDAV v Microsoft Outlook

Pro synchronizaci kalendáře v klientu Microsoft Outlook pomocí CalDAV je třeba si nainstalovat doplněk CalDAV Synchronizer.
 
 • Na oficiální stránce doplňku CalDAV Synchronizer stáhnete ZIP soubor, který v počítači extrahujte, otevřte extrahovanou složku a v ní spusťte soubor setup.exe. Projděte procesem instalace dle pokynů na obrazovce. Během celého procesu instalace nesmí být Outlook spuštěn.

Následně je možné spustit Microsoft Oulook a přistoupit k samotnému nastavení CalDAV synchronizace.
 
 • Po instalaci CalDAV doplňku přibyla v horní nástrojové liště Outlooku záložka CalDav Synchronizer, klikněte na ni.

 
 • V nabídce doplňku v nástrojové liště klikněte na položku Synchronization Profiles.
 • V okně Options stiskněte tlačítko + (ikona zeleného plus) – Add new profile.
    
 
 • V okně, kde vybíráte typ profilu, ponechte vybranou první volbu Generic CalDAV/CardDAV a potvrďte tlačítkem OK vpravo dole.

 
 • Otevře se okno nastavení synchranizačního profilu (Options).  Do pole Name: vyplňte název profilu (toto není název kalendáře, ten budete nastavovat později).
 • V části Outlook Settings v poli Outlook folder je třeba vybrat kalendář, kam se bude synchronizovat. Klikněte vedle pole vpravo na ikonu (tři tečky).

 
 • V okně Vybrat složku klikněte vpravo na tlačítko Nová…

 
 • V okně Vytvořit novou složku vyplňte následující:

 
 1. Název: Vepište vámi preferovaný název kalendáře.
 2. Položka obsahuje: Z nabídky zvolte možnost Položky typu Kalendář.
 3. Vyberte umístění složky: Klikněte na položku Internetové kalendáře, aby se podbarvila.


   
 4. Složku vytvoříte stisknutím OK vpravo dole.
 
 
 • Vrátíte se do okna Vybrat složku, kde v sekci Internetové kalendáře přibyl kalendář s vámi zvoleným názvem. Klikněte na tento kalendář, aby se vybral a nastavení potvrďte tlačítkem OK.

 
 • V okně nastavení CalDAV Synchronizer v části Server Settings vyplňte údaje pro spojení se serverem.
 
Údaje pro Seznam CalDAV

DAV URL: https://caldav.seznam.cz/ (pozor, lomítko na konci je povinné)
Username: vaše celá e-mailová adresa
Password: vaše heslo
Email address: e-mailová adresa
 
POZOR! Máte aktivní Dvoufázové ověření při přihlašování k účtu? Do pole pro heslo v takovém případě zadejte heslo pro poštovní protokoly a CalDAV, které se nastavuje u účtu zvlášť. Více o něm se dočtete v tomto článku.
 
 • Po vyplnění konfigurace klikněte na tlačítko Test or discover settings.


 
 • Zobrazí se vám okno pro výběr kalendáře, který chcete synchronizovat – vyberte tedy příslušný kalendář a klikněte na OK.
 • To, že se spojení povedlo úspěšně, poznáte dle oznámení Connection test was successful.
    

 
 • Nastavení CalDAV Synchronizer dokončíte tlačítkem OK v okně Options.


Nastavení je dokončeno a data z vybraného kalendáře by se měla brzy začít objevovat v části Kalendář v Microsoft Outlooku.
 
Tímto je dokončeno nastavení synchronizace pro jeden konkrétní kalendář. Chcete-li nechat synchronizovat další kalendáře, bude třeba vytvořit synchronizační profily a kalendářové složky pro každý kalendář zvlášť.

 
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás