CalDAV pro Thunderbird

Používáte-li pro správu své pošty Mozilla Thunderbird, jistě přivítáte možnost si v něm zobrazovat a editovat i své kalendáře ze služby Seznam Kalendář. Do programu Mozilla Thunderbird je možné přidat kalendář prostřednictvím protokolu CalDAV.
 
CalDAV je internetový standard pro výměnu a sdílení kalendářových a plánovacích událostí na vzdáleném serveru. Zároveň umožňuje přístup s možnostmi vytváření, úprav, mazání a sdílení událostí vč. dalších funkcí jako jsou např. zasílání a úpravy pozvánek. Veškeré provedené akce se automaticky promítnou i v dalších klientech a aplikacích, ve kterých je kalendář napojený pomocí CalDAV protokolu.


Nastavení CalDAV synchronizace v Mozilla Thunderbird

  • V Mozille Thunderbird kliknete vpravo nahoře na tlačítko  (tři čárky) pro vstup do hlavní nabídky.
  • V nabídce klikněte na + Nový.


 
  • V následující nabídce vyberte Kalendář…


 
  • V okně Vytváření nového kalendáře zvolte možnost V síti a pokračujte tlačítkem Další.


 
  • Na následující obrazovce v části Formát zatrhněte CalDAV, do pole Adresa zadejte dříve zkopírovanou iCal adresu kalendáře a pokračujte tlačítkem Další.


 
  • Jakmile se Thunderbird ke kalendáři připojí, na následující obrazovce vám zobrazí možnosti nastavení zobrazení kalendáře.

 
  1. Kalendář pojmenujte.
  2. Zvolte barvu, kterou se bude kalendář zobrazovat.
  3. Vyberte e-mailovou adresu (např. pro účely zasílání pozvánek); na výběr máte z poštovních účtů, které máte nastavené v Thunderbirdu.
  4. Vše potvrdíte tlačítkem Další.
 


Tímto je nastavení dokončeno, v kalendáři byste nyní měli vidět své události z importovaného kalendáře.

 
POZOR! Máte aktivní Dvoufázové ověření při přihlašování k účtu? Do pole pro heslo v takovém případě zadejte heslo pro poštovní protokoly a CalDAV, které se nastavuje u účtu zvlášť. Více o něm se dočtete v tomto článku.

Tímto je nastavení dokončeno. Po otevření aplikace Kalendář byste měli během pár chvíli vidět své kalendáře a události.

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás