iCal na iOS

Pomocí formátu iCal je možné se přihlásit k odběru kalendáře. Vlastník kalendáře vám zašle .ics soubor s daty kalendáře nebo URL adresu pro odběr. V aplikaci, kde chcete kalendář zobrazovat, pak stačí využít funkci importu (souborem z disku či pomocí URL). Importovaný kalendář odběratel může pouze prohlížet, nemůže v něm vytvářet události, ale uvidí veškeré úpravy provedené ve zdrojovém kalendáři.


Získání iCal URL adresy pro odběr kalendáře

Nejprve je nutné získat iCal URL adresu kalendáře tak, jak je popsáno v článku Veřejné sdílení.
 
  • V nastavení kalendáře zatrhněte volbu Umožnit sdílet kalendář.
  • Zkopírujte si zobrazenou Adresu pro čtení kalendáře (iCal).


Nastavení iCal synchronizace v iOS

  • V iOS otevřete Nastavení a přejdete do sekce Kalendář.
   

 
  • Klikněte na Přidat účet a zvolte variantu Jiný.
    


 
  • Ve volbě typu účtu zvolte z části Kalendáře možnost Přidat odebíraný kalendář.


 
  • V dalším kroku je třeba zadat URL adresu pro odběr kalendáře. Adresu získáte ve službě Seznam Kalendář v Nastavení > Nastavení kalendářů v detailu vybraného kalendáře, pod volbou Umožnit veřejně sdílet kalendář. Více se dočtete v článku věnovaném sdílení kalendářů.

 
Co je veřejné sdílení?
Funkce pro veřejné sdílení kalendáře iCal je vhodná v případě, kdy potřebujete nasdílet kalendář někomu dalšímu, nebo naopak někdo jiný potřebuje sdílet kalendář s vámi. Stačí zaslat .ical soubor či URl adresu na soubor a příjemce si může jednoduše váš kalendář naimportovat k sobě do počítači či telefonu.
 
  • Zadanou adresu na odběr kalendáře potvrdíte tlačítkem Dále.
  • V dalším kroku není třeba zadávat žádné další informace. Odběr kalendáře potvrdíte tlačítkem Uložit.Tímto je odběr kalendáře uložen a je možné otevřít aplikaci Kalendář na iOS, kde byste měli během pár minut vidět události z nově odebíraného kalendáře.
 
Upozornění: iCal slouží k odběru jednoho konkrétního kalendáře. Chcete-li v iOS Kalendáři zobrazovat všechny své kalendáře, postup výše bude nutné zopakovat s každým z nich. 

    

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás