Jak si založit účet u Seznamu

Registrace Vašeho uživatelského jména na Seznamu Vám otevírá přístup k využití rozšířených možností našich aplikací. Uživatelé, kteří se zaregistrují s vlastní stávající adresou, ale nebudou moci využívat emailovou schránku na Seznamu. Po úspěšné registraci již není možné tvar uživatelského jména ani emailové adresy změnit.

Registrace nového účtu s emailovou schránkou probíhá následovně:

 
 • Přejděte na stránku http://registrace.seznam.cz.
 • Ve formuláři zadejte uživatelské jméno, které chcete používat (část před @).
 • Z nabídky zvolte název domény, které se vm líbí nejvíce a chcete jej používat (část za @).
 • Zvolte si alespoň silné heslo a pro kontroluje jej znovu opište. Více o tom, jak vybrat heslo, se dočtete v článku Bezpečné heslo.
 • Zadejte rok narození.
 • Vyberte pohlaví.
 • Vyberte si a vyplňte alespoň jednu z nabízených možností pro zaslání hesla v případě, že jej zapomenete.
 • Potvrďte souhlas s podmínkami užití.
 • Kliknutím na tlačítko "Registrovat" dokončíte registraci. Proces je tímto dokončen a vy nyní dosponujete novým Seznam účtem – kromě e-mailové schránky se s ním můžete přihlašovat na všechny naše služby.

Kliknutím zobrazíte podrobný postup registrací nového účtu.

 

Vyberte si prosím níže, zda chcete registrovat účet s emailovou schránkou, nebo zda již emailovou schránku máte a chcete pouze vytvořit Seznam účet.

Chci účet na Seznamu s emailovou schránkou - Již mám vlastní email, chci Seznam účet
 

Účet s novou emailovou schránkou

Pro zaregistrování přejděte prosím na adresu http://registrace.seznam.cz.
 

Ve formuláři si zvolte své uživatelské jméno. První část uživatelského jména (před @) si můžete vymyslet dle svého přání, druhou část, tzv. doménu (např. @seznam.cz) si musíte vybrat z nabízených možností. Vámi vybrané uživatelské jméno je automaticky ověřeno a pokud je již obsazeno, jste na tuto skutečnost upozorněni. V tomto případě musíte buď zvolit jinou první část jména nebo, je-li to možné, vybrat jinou doménu.

Dalším krokem je volba Vašeho hesla. Minimální délka hesla je 6 znaků a heslo se nesmí shodovat s Vaším uživatelským jménem. Při zadávání hesla máte k dispozici indikátor, který Vám naznačí, jak silné Vaše heslo je. Síla hesla je ukazatel, který říká, jak jednoduché je Vaše heslo uhodnout. Je ve Vašem zájmu, aby Vaše heslo bylo alespoň silné.

Poté ještě zadejte Rok narození a Vyberte pohlaví. Toto jsou povinné položky. Údaj roku narození může být využit i v případě zapomenutí hesla, doporučujeme si jej tedy zapamatovat.

V následující části registrace si ve formuláři zvolte alespoň jednu možnost, jakým způsobem si přejete zaslat nové heslo v případě, že své původní heslo zapomenete. Na výběr jsou následující možnosti:

 • do pole "poslat na telefon" zadejte své telefonní číslo (9 číslic bez mezinárodní předvolby)

   
 • do pole "poslat na jiný e-mail" zadejte e-mailovou adresu nějaké jiné schránky, ke které máte přístup

   
 • v nabídce "odpovědět na kontrolní otázku" zvolte jednu z nabízených otázek a do pole níže vepište odpověď. Doporučujeme si zvolit takovou otázku a uvést na ni takovou odpověď, kterou si budete pamatovat a zároveň ji nebude moci jednoduše uhodnout nikdo jiný.
   


Na závěr už jen potvrďte souhlas s licenčním ujednáním a stiskněte tlačítko Založit účet.

Po založení účtu se zobrazí potvrzení, ze kterého můžete přejít přímo do emailové schránky nebo na domovskou stránku Seznam.cz.

 

Registrace s libovolným emailem

Před započetím registrace je nutné zmínit, že po vytvoření účtu s vlastním emailem není později možné k tomuto účtu navázat emailovou schránku na Seznamu. Příčinou je uživatelské jméno ve tvaru emailové adresy.

Otevřete si prosím stránku s registrací v novém okně internetového prohlížeče.

Do pole „Vlastní email“ zadejte svou emailovou adresu.

Dále si zvolte a zadejte své heslo. Minimální délka hesla je 6 znaků a heslo se nesmí shodovat s Vaším uživatelským jménem. Při zadávání hesla máte k dispozici indikátor, který Vám naznačí, jak silné Vaše heslo je. Síla hesla je ukazatel, který říká, jak jednoduché je Vaše heslo uhodnout. Je ve Vašem zájmu, aby u Vašeho heslo byl ukazatel zelený.

Potvrďte souhlas s podmínkami služby a pokračujte tlačítkem „Pokračovat“.

Po odeslání požadavku se zobrazí potvrzovací formulář, do kterého můžete zadat PIN kód, doručený v potvrzovací zprávě, a potvrdíte jej tlačítkem „Dokončit“.

Pokud vám dosud na Vámi uvedený email zpráva nedorazila, prosíme zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou a případně si nechte zaslat novou potvrzovací zprávu kliknutím na „Zaslat znovu ověřovací kód“.

Jakmile Vám bude na Vaši zadanou emailovou adresu doručena zpráva „Potvrzeni registrace“ s odkazem a PIN kódem, můžete také kliknout na uvedený odkaz, kterým se registrace dokončí stejným způsobem, jako ručním zadáním PIN kódu.

Po potvrzení PIN kódu či použití doručeného odkazu je registrace dokončena.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás