Jak postupovat při vyplňování formuláře na zapomenuté heslo

Formulář pro nastavení nového hesla je rozdělen na tři části: 
 
 • Vyplnění e-mailové adresy, ke které chce získat nové heslo.
 • Vložení kontrolních údajů a e-mailové adresy, na kterou chcete zaslat odkaz pro obnovení hesla.
 • Ověření doplňkových údajů v případě, že používáte schránku Seznam Emailu.

Všechny tři kroky jsou velice důležité, při vyplňování údajů tedy prosím věnujte maximální pozornost jednotlivým položkám.
 

Vyplnění adresy, ke které chce získat nové heslo

 • V prvním kroku formuláře pro nastavení nového hesla je třeba vyplnit „E-mailovou adresu“. Do tohoto pole prosím zadejte adresu, ke které se snažíte získat nové heslo a potvrďte tlačítkem "Pokračovat".

 

Vložení kontrolních údajů a vyplnění kontaktního emailu

 • Ve druhém kroku formuláře se nachází ověřovací údaje, které si nastavil samotný majitel účtu. V této části je třeba doplnit odpověď na kontrolní otázku a rok narození.

  Při vyplňování těchto údajů se zamyslete, zda jste při registraci o sobě uváděli pravdivé údaje. V každém případě však vzpomínání věnujte dostatek úsilí a času. Právě zodpovězení těchto údajů pomůže drtivé většině úspěšných žadatelů k získání nového hesla.
   
 • Jako poslední položka se na stránce nachází pole pro zadání kontaktního emailu. Do tohoto pole prosím vyplňte adresu, na kterou vám bude zaslána odpověď na vaši žádost.
   
 • Zadané údaje potvrďte tlačítkem „Pokračovat“.

Uvedeme si zde i jednoduchý příklad vyplnění první stránky formuláře:

Jak vidíte na níže přiloženém obrázku, uživatel žádá o heslo ke schránce vesely.uzivatel@seznam.cz a jako kontaktní email uvádí adresu moje.adresa@centrum.cz. (Cítíme potřebu zdůraznit, že adresy v tomto článku jsou pouze ilustrační.)

Pro adresu  vesely.uzivatel@seznam.cz chce tedy uživatel získat nové heslo.
Na adresu moje.adresa@centrum.cz mu bude odeslána odpověď na jeho žádost.


 

Ověření doplňkových údajů

Pokud jste u svého účtu využívali i službu Email.cz a e-mailovou schránku u Seznamu, v další části formuláře "Co si pamatujete o své schránce" je možné (a doporučované) vložit údaje, na základě kterých se formulář snaží uživatele ověřit pomocí znalosti obsahu a nastavení schránky. V této části formuláře platí pravidlo „Čím více, tím lépe.“, snažte se tedy vyplnit maximum údajů.

Na závěr nezapomeňte vybrat motiv vzhledu, který je ve schránce nastaven, a znovu klikněte na tlačítko „Odeslat“.
Pokud z nějakého důvodu nechcete doplňkové informace vyplňovat, můžete formulář odeslat ihned pomocí tlačítka "Přeskočit a odeslat".Samozřejmě je možné zadat více adres i složek než je vidět na obrázku.

Pro přidání více adres klikněte na odkaz „Přidat další email“.
Pro přidání dalších složek klikněte na odkaz „Přidat další složku“.

 


Po úspěšném odeslání formuláře se již jen zobrazí potvrzení. Od této chvíli je třeba vyčkat na doručení zprávy.

V případě, že bude žádost vyhodnocena kladně, je výše uvedený kontaktní e-mail doručena zpráva s odkazem na nastavení nového hesla.

Po kliknutí na odkaz se otevře stránka, na které je třeba si ihned zvolit a potvrdit nové heslo tlačítkem "Nastavit".

Při zadávání hesla máte k dispozici indikátor, který Vám naznačí, jak silné Vaše heslo je. Síla hesla je ukazatel, který říká, jak jednoduché je Vaše heslo uhodnout. Je ve Vašem zájmu, aby indikátor vyhodnotil Vaše heslo co možná nejzelenější barvou.

Tlačítkem "Přejít na přihlášení" se přesunete do přihlašovacího formuláře, kde se přihlásíte již svým novým vytvořeným heslem.


Užitečné odkazy:
 

Formulář pro nastavení nového hesla

Uživatel neobdržel odpověď na svou žádost, jak dále postupovat.

Formulář mi nevyhovuje, chci jiné řešení!


Pomohl Vám tento článek? Ne