Časté dotazy

Kdo všechno uvidí moji fotografii?

Vaši fotografii uvidí všichni návštěvníci, a to i neregistrovaní. Nelze nahrát fotografii, která by byla zpřístupněna jen vybraným uživatelům.

Jaké musí mít fotografie parametry?

Na mapy.cz můžete nahrát fotografie uložené v běžných formátech JPG, GIF, PNG, jiné nejsou podporované. Doporučené nejmenší rozlišení je 800x600 pixelů, maximální 11000x11000 pixelů.

Jak uvidím všechny moje fotografie?

Vámi nahrané fotografie se na mapách objeví po schválení. Fotky si lze také prohlédnout po přihlášení na webu Mapy.cz a kliknutím na odkaz „Moje mapy -> Fotografie“. Zde k nim můžete i doplnit další popisy nebo je odebrat. Fotografie se řadí se od nejnovějších k nejstarším, řazení je také možné změnit dle sledovanosti. Upozornění: fotografie nahrané k provozovnám na území ČR lze vidět pouze u těchto provozoven.

Jaký je limit pro moje fotografie?

Fotoalbum nemá žádný limit na počet fotografií nebo kapacitu prostoru v GB. Omezena je pouze velikost jednotlivé fotky, viz. „Jaké musí mít fotografie parametry?“.

Jak mohu opravit lokaci fotografie nebo nahlásit závadný obsah?

U vlastní fotografie je možné upravit její polohu přes Moje mapy. U fotografie jiného autora je možné nahlásit chybnou polohu pomocí funkce "Nahlásit problém". Změny se projeví až po schválení.

Jestliže objevíte cizí fotografii, která má v sobě závadný obsah, tedy obsahuje násilí, nahotu nebo jiný nepřiměřený obsah, můžete to ohlásit opět pomocí funkce "Nahlásit chybu".

Jak zobrazím u fotografií podrobná speciální data tzv. „Exif“?

Exif jsou doplňková data, která vybrané digitální fotoaparáty vkládají k vytvořeným fotografiím. Mohou obsahovat informace o fotoaparátu, jeho podrobném nastavení při pořízení fotografie (citlivost, clona, expozice), datum a čas pořízení a také GPS. Pokud fotografie nemá tato data v sobě uložena, nezobrazí se.

Jak se objeví mé fotografie na hlavní fotografické mapě?

Nahrané fotografie jsou ihned zobrazitelné v galerii autora / vaší fotogalerii (v Moje mapy) a na fotografické mapě. Fotky na ostatní přiblížení / měřítka se vybírají každý den ráno a to podle jejich kvality, doby pořízení a dalších parametrů.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás