O prohlížečích

Co je to "prohlížeč internetových stránek"?

Prohlížeč internetových stránek nebo také "Internetový prohlížeč" je program, ve kterém si prohlížíte internetové stránky. Internetových prohlížečů je velké množství od různých výrobců a je důležité vědět, jaký internetový prohlížeč používáte.

Mezi nejvíce používané internetové prohlížeče patří Internet Explorer. Internet Explorer je součástí instalace operačního systému Windows. Bližší informace lze nalézt na stránkách http://windows.microsoft.com.
V nových verzích systému Windows je již také vedle Internet Exploreru dostupný také prohlížeč Microsoft Edge.

Výchozím internetovým prohlížečem na operačních systémech Apple MacOS je také prohlížeč Apple Safari, s nímž se lze podrobněji seznámit na stránkách www.apple.com/safari/‎.

 

Populárním prohlížečem je i Mozilla Firefox. Tento prohlížeč si již pro jeho jednoduchost a možnosti přizpůsobení oblíbilo množství uživatelů. Prohlížeč Mozilla Firefox je možné stáhnout na stránkách českého projektu www.mozilla.cz.

Nabídnout můžeme i náš vlastní rychlý a bezpečný internetový prohlížeč Seznam.cz dostupný na adrese www.seznam.cz/prohlizec.

Jako poslední uvedeme prohlížeč Opera. Jedná se o velmi rychlý prohlížeč s bohatými možnostmi nastavení, který je stejně jako i předchozí prohlížeče zdarma a je možné jej stáhnout na stránce výrobce http://www.opera.com/cs/.

Dalším rozšířeným a oblíbeným prohlížečem je např. Google Chrome


Existují i jiné internetové prohlížeče?

Na světě je nepřeberné množství internetových prohlížečů. Některé prohlížeče jsou vydávány pro více operačních systémů, některé pouze pro vybrané platformy. Uživatelé operačního systému Windows se nejvíce setkají s prohlížeči Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome či Opera. Tyto jsou dostupné mj. také na operačním systém Apple MacOS.

Každý prohlížeč nabízí rozdílné funkce a možnosti a v některých případech tak nemusí plně podporovat všechny možnosti našich služeb. Proto na Seznamu podporujeme pouze některé internetové prohlížeče, u kterých můžeme zajistit plnou funkčnost našich služeb. Seznam námi podporovaných prohlížečů si můžete ověřit v naší nápovědě Podporované internetové prohlížeče.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás