O prohlížečích

Při pohybu na internetu se časem zcela jistě setkáte s pojmem „internetový prohlížeč“, „webový prohlížeč“, „prohlížeč internetových/webových stránek“, anglicky „browser“. Byť si toho nemusíte být zcela vědomi, i vy zcela určitě používáte internetový prohlížeč – důkazem je již to, že čtete tuto stránku.
 

Co je to internetový prohlížeč?

Prohlížeč internetových stránek nebo také „Internetový prohlížeč“ je program, ve kterém si prohlížíte internetové stránky. Jinak řečeno, jde o tu aplikaci, kterou na počítači, telefonu či tabletu spouštíte, abyste mohli procházet obsah internetu. Internetových prohlížečů je velké množství od různých výrobců a někdy může být důležité vědět, jaký internetový prohlížeč používáte.
 

Internetové prohlížeče

Název prohlížeče Odkaz Návody
Google Chrome Oficiální web
Seznam.cz prohlížeč Oficiální web
Mozilla Firefox Oficiální web
Microsoft Edge v79+ Oficiální web
Microsoft Edge v44 Není – vývoj ukončen
Internet Explorer Není – vývoj ukončen
Opera Oficiální web
Safari pro macOS Oficiální web
 

Existují i jiné internetové prohlížeče?

Na světě je nepřeberné množství internetových prohlížečů. Některé prohlížeče jsou vydávány pro více operačních systémů, některé pouze pro vybrané platformy. Uživatelé operačního systému Windows se nejvíce setkají s prohlížeči Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, či Opera. Tyto jsou dostupné mj. také na operačním systém Apple MacOS, pro který je výchozím prohlížeč Safari. Zmiňované prohlížeče, spolu s dalšími, bývají dostupné i pro mobilní telefony.

Každý prohlížeč nabízí rozdílné funkce a možnosti a v některých případech tak nemusí plně podporovat všechny možnosti našich služeb. Proto na Seznamu podporujeme pouze některé internetové prohlížeče, u kterých můžeme zajistit plnou funkčnost našich služeb. Seznam námi podporovaných prohlížečů si můžete ověřit v naší nápovědě Podporované internetové prohlížeče.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás