Domény

V sekci Domény po otevření organizace můžete kompletně spravovat, jaké domény jsou její součástí. Z tohoto místa do organizace zaregistrujete nové domény nebo třeba již existující doménu přesunete jinam. Díky systému organizací můžete třídit domény do celků, které spolu souvisí, a tyto celky (organizace) pojmenovat, jak potřebujete.

Domény v Email Profi se rozlišují na dva druhy:
 
  • Napojené domény – taková doména má svého vlastního registrátora, u kterého jste nastavili MX záznamy v DNS směrující poštu na Seznam
  • Domény u Seznamu – sem patří doména, kterou jste zakoupili (tj. zaplatili a dále i prodlužujete) v Email Profi a nebo ji k Seznamu převedli (tj. za pomoci autorizačního hesla jste učinili Seznam jejím registrátorem v databázi národního správce české domény CZ.NIC)

 

Přidání existující domény do organizace

Máte-li ve službě Email Profi doménu, kterou byste rádi přesunuli z jedné organizace do druhé, vraťte se na hlavní stránku administrace Email Profi, najděte doménu v přehledu, klikněte na ni. Otevře se její nastavení, ve kterém najdete i položku Přesunutí domény do jiné organizace. Ukázku naleznete v článcích Nastavení napojené domény, příp. Nastavení domény u Seznamu.
 

Přidání zcela nové domény do organizace

Pod přehledem napojených domén a domén u Seznamu máte možnost přes odkazy Napojit novou doménu, resp. Koupit novou doménu začít registraci domény do služby Email Profi. Buď tak nasměrujete poštu u své existující domény na Seznam, nebo můžete zakoupit zbrusu novou doménu u nás. Kompletní postupy najdete v článcích: Napojení domény a Nákup nové domény. Pro převod domény od současného registrátora k nám zvolte Napojit novou doménu a pokračujte dle návodu Převedení domény k Seznamu.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás