Známé překážky v aplikaci Mapy.cz

Na každé cestě se nachází nějaké překážky. V některých případech se však nacházejí již při používání aplikace Mapy.cz. A my na jejich nápravě stále pracujeme.

Níže naleznete seznam těch nejčastějších známých překážek při používání aplikace Mapy.cz.
 

Problém s během aplikace na pozadí (Stopař) - zařízení Huawei s Android 8+ (Android)

Na zařízeních Huawei a Honor s Androidem 8+ je v aktuální verzi systému agresivní úspora baterie, která způsobuje ukončování běžící aplikace Mapy.cz na pozadí (např. při záznamu Stopaře)
 
 • Řešení: Je třeba vyčkat na vydání aktualizace systému Android od výrobce. 
Aktualizace 30.7.: První zařízení od Huawei dostávají aktualizaci, který tento problém řeší. Další modely se snad brzy dočkají.
 

Běh aplikace na pozadí - přidělení povolení aplikaci na zařízeních (Xiaomi, Huawei, Honor, Samsung) (Android)

Na některých zařízeních je třeba pro správný chod aplikace povolit v systémovém nastavení práva pro běh aplikace na pozadí a přístupu k GPS. Pokud není povoleno, aplikace může být na pozadí ukončována, případně nezaznamenává trasu ve Stopaři, protože nemá přístup k GPS. Mohou se vyskytnout i pády aplikace.
 
 • Řešení: Je třeba v Nastavení mobilu povolit aplikaci běh na pozadí. Umístění v Nastavení se liší dle výrobce a systému Android
 

Záznam stopaře nekopíruje mojí reálnou trasu, záznam obsahuje chyby (Android)

 • Řešení: Pomohlo by nám, pokud hlášení pošlete přímo z aplikace, V části 'Nahlásit chybu' je zatržítko " Přiložit diagnostická data stopaře" a to nám poslat. Do textu napsat "Předat data stopaře" + popis vašeho problému.  Děkujeme

Pro zařízení Xiaomi, Huawei, Honor s agresivní úsporou baterie, pokud je aplikace na pozadí.

Řešení: 
 • XIAOMI:
Pro správný běh aplikace na pozadí vypněte ve spořiči baterie omezení pro Mapy.cz a povolte možnost automatického spuštění.

Nastavení > Baterie a výkon > Spořič baterie - Vybrat aplikace > Mapy.cz > Žádné omezení
Nastavení > Povolení > Automatické spuštění > Mapy.cz > Povolit

 • HUAWEI / HONOR s EMUI <8

Pro správný běh aplikace na pozadí označte Mapy.cz ve správci baterie jako chráněnou aplikaci.
Nastavení > Rozšířené nastavení > Správce baterie > Chráněné aplikace > Chráněno

 • HUAWEI / HONOR s EMUI 8+

V nastavení baterie je třeba přepnout spouštění aplikace Mapy.cz z automatického na ruční a zapnout volbu "Ponechat aplikaci spuštěnou na pozadí".
Nastavení > Baterie > Spuštění > Mapy.cz > Spravovat ručně

 

Offline mapy se nedaří uložit na SD kartu (Android)

 • Řešení:
 1. Restartujte prosím zařízení a zkuste to znovu.
 2. Může také pomoci nepřesouvat aplikaci ve správci aplikací na kartu. Nejlépe aplikaci nechte v interní paměti zařízení(aplikace) a data aplikace (mapy) si vyberte a uložíte na kartu.
 3. Případně v Nastavení mobilního zařízení > správce aplikací > Mapy.cz > oprávění > přidělit oprávění k úložišti.
 4. Pokud nic nepomůže, pak prosím v Nastavení mobilu - správce aplikací- Mapy.cz - vymazat data aplikace. Následně jít do aplikace a tam zkusit mapy stáhnout znovu.
 5. Uložení na SD kartu se nabízí při stažení první offline mapy. Pokud chcete změnit úložiště, mapy smažte a znovu vyberte kam mapy ukládat.


Moje aktuální pozice z GPS je nepřesná (Android)

 • Řešení:
 1. Přesnost pozice ovlivníte pouze vy v nastavení svého mobilního zařízení > Nastavení určování polohy > Vysoká přesnost. Případně pohybem v místech, kde je dobrý GPS signál.
 2. Jelikož je GPS poloha určována pomocí spuštěné služby Google Play services, zkontrolujte si, zda má tato aplikace povolen přístup k GPS a je aktuální:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=cs
 3. Občas pomůže i jen samotný restart vašeho zařízení.
   

Nefunguje Panorama a 3D pohled (Android)

 • Řešení: 
 1. Panorama a 3D pohled je dostupný pouze pro zařízení s Androidem 5.0 a výšším
 2. Pro spuštění Panoramy je třeba mít povolenou a aktuální verzi aplikace Webview - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.webview. Pokud ani v takovém případě funkce nefunguje, mohou pomoci odinstalovat dřívější aktualizace aplikace Webview.
Kde najdu Panoramu?
Je třeba otevřít nějaký detail místa, kde je dostupná. Zkuste vyhledat třeba "Staroměstské náměstí" a otevřít detail místa vytažením karty detailu nahoru. Pod fotkou naleznete tlačítko pro zobazení Panoramy a 3D. 
 

Přerušuje se stahování offline map na pozadí (iOS)

 • Řešení: Problém je způsoben systémem iOS, který ukončuje stahování na pozadí během pár minut. Bohužel s tím z naší strany nic nezmůžeme, je potřeba nechat aplikaci na popředí stáhnout offline mapy.
 

V aplikaci mám starší verzi map než vidím na webu Mapy.cz?

 • Řešení: Zatímco ve webové verzi Mapy.cz aktualizujeme mapový podklad přibližně jednou týdně, nové offline mapy pro mobilní aplikaci Mapy.cz vydáváme méně často. Proto je možné, že je mapa ve vaší mobilní aplikaci mírně starší, než je k vidění na webu www.mapy.cz.

  Nezapomeňte si proto stáhnout aktualizaci offline map, až vám ji mobilní aplikace bude nabízet.
 

Aplikace pro Windows Desktop - spadla, jak vám mohu dát vědět (Windows Desktop)

 • Řešení: Pomohlo by nám pokud povolíte úplnou diagnostiku.

Nastavení > Soukromí > Diagnostika a zpětná vazba
Diagnostická data: Úplná

Děkujeme
 

Chci se stát betatesterem aplikací Mapy.cz (Android, iOS, Windows 10 Desktop)

Android: Navštivte prosím stránku https://play.google.com/apps/testing/cz.seznam.mapy, zde se můžete stát Betatesterem. Pokud bude k dispozici beta verze aplikace, nabídne se vám ke stažení.

iOS: Navštivte prosím na svém mobilním zařízení, kde chcete testovat Mapy stránku https://testflight.apple.com/join/2nXnREvO, zde se můžete stát Betatesterem. Pokud bude k dispozici beta verze aplikace, nabídne se vám ke stažení skrz aplikaci Testflight


Windows 10 desktop: Budeme potřebovat e-mail, kam vám zašleme pozvánku k testování. Vyplňte ho prosím do tohoto Formuláře.

Jak se vrátit k produkční verzi:  
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás