SEZNAM:COM ???

Máte potíže s emailem? Nevíte jak něco nastavit? Zeptejte se zde.
luc...@...

SEZNAM:COM ???

odesláno v 17 říj 2012 18:16

Dobrý den, právě mi přišel email z mé vlastní adresy. Teda prvně to tak vypadalo, že byl odeslán ode mne, avšak pak jsem
si všimla, že místo .cz je .com. Teda muj...@.... Což nechápu a trochu mě to znepokojuje, jestli někdo vytváří stejné emaily.
Někoho by to mohlo zmátnou. Navíc na ten email odpovědět nejde, vrátil se mi zpět.

Předem děkuji jestli mi k tomu můžete něco napsat, nebo pokud je někdo takový další, komu se to stalo.

Lucie C. :geek:

jar...@...

Re: SEZNAM:COM ???

odesláno v 19 říj 2012 19:15

Dobrý den, toto je u spamů běžná praxe. Tedy smíchání uživatelského jména, ve Vašem případě "lucinka.cimflova", a vygenerované kombinace doménové adresy. Že zrovna takováto kombinace adresy doputovala do Vaší schránky není až tak směrodatné, protože na tom, co je v hlavičkách zprávy, zas tak moc nezáleží, ale vždy záleží na navazování komunikace daného poštovního programu se serverem, který zprávu posílá a který serveru říká od koho ta zpráva je a pro koho ta zpráva je. Zbytek jsou pouhá data, která se předávají jak jsou s vyjímkou hlavičky, kam postupně zapisují jednotlivé servery na trase svoji časovou značku. Ve své podstatě by k Vám do schraánky mohl doputovat i email, který se bude tvářit, jako že je třeba od pana prezidenta Klause nebo od Baracka Obamy atd., atd.

A jak z toho ven? V první řadě trpělivost, neodpovídat a mazat jako SPAM.

luc...@...

Re: SEZNAM:COM ???

odesláno v 26 říj 2012 19:31

Děkuji za odpověď. ;)

Zpět na Email