Fórum nápovědy

Seznam

navigace podle vložené trasy gpx?

Pavel Halama

4.9.2020 v 13:11

Dobrý den, mám dotaz na vloženou trasu GPX do aplikace mapy.cz. Jak lze navigovat podle této trasy? Nepovedlo se mě přijít na to jak toto rozchodit...

Span 2017 reagoval na příspěvek od Jan Buriánek

17.8.2022 v 16:27

Díky za návod pro méně chápavé. Funguje to výborně. Stačí drobně doeditovat a je to připravené k navigaci. Je třeba trochu experimentovat s počtem bodů - abych jich nebylo ani málo, ani zbytečně moc.

Span 2017 reagoval na příspěvek od Jan Kuchař

17.8.2022 v 16:51

Ahoj, funguje je to až na určité odchylky. Poku změním vzdálenost mezi průjezdními body na cokoliv než je přednastaveno, tak se mi URL odkaz nezobrazí. Vždy to posune první bod, to je start o těch 1000m. Nevím možná postupuji špatně, ale tohle mi to dělá.

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Span 2017

17.8.2022 v 20:06

No, je to "prostě návod"... udělal jsem ho rovnou univerzálně i pro ostatní :)
V podstatě jste mě upozornil, že jsem ho do tohoto vlákna nedal. Jen jsem zde původně konstatoval, že to jde, ale ne jak.
Plně chápu, že když někdo můj web otevře poprvé, že netuší co s tím. Například toto převedení stopy vyžaduje nějakých cca 8 uvedených kroků a to když nevíte, tak to prostě nejde... Sám bych nad takovým ovládáním kroutil hlavou, co s tím... :))
Ale když dám podrobný návod, někdo to podle toho zkusí a pak už z toho vidí, jak to používat. A může objevit i další zajímavé funkčnosti :)
Jsem moc rád, že to "funguje výborně" :) Děkuji!

Jan Kuchař reagoval na příspěvek od Span 2017

17.8.2022 v 20:52

Dobrý den,
postupujete asi správně ale na webu http://www.discom.cz/gpxeditor/ jste narazil na chybu programu že je první bod z GPX jako Start ignorován a ve vygenerovaném URL pro plánování Start začíná o těch 1000 m posunutý.
Chybu při nejbližší aktualizaci opravím, děkuji za nalezení.
Co se týká toho že se vám URL nevygeneruje vůbec, muže to být tím že trasa je dlouhá a vzdálenost bodů zadáte takovou že by bylo víc jak 100 průjezdních bodů. Jelikož Mapy.cz májí omezení na počet průjezdních bodů program to hlídá a pokud je jich více zobrazí hlášku a URL nevygeneruje

Jan Kuchař reagoval na příspěvek od Span 2017

18.8.2022 v 18:57

Tak chyba ve funkci tvoření URL Plánování trasy na webu http://www.discom.cz/gpxeditor/
která způsobovala posunutí počátečního bodu byla odstraněna

Nony 2023 reagoval na příspěvek od Jan Buriánek

12.9.2023 v 15:42

Dobrý den, děkuji moc za pomoc a velmi užitečnou funkci.

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Nony 2023

12.9.2023 v 16:08

Díky, návod v tomto vlákně je pro původní (starou) verzi webu, v nové gpxmapy.cz je na to přímo tlačítko "rychlé funkce" > "převést stopu na plán", což ani nepotřebuje návod. Stačí nahrát jednu gpx stopu a tlačítko zčervená pro zvýraznění, že tam něco je...

Pavel Doležal reagoval na příspěvek od Jan Kuchař

20.4.2024 v 11:26

Pecka, díky moc!
Pavel

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    navigace podle vložené trasy gpx?

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)