Přidávání fotografií


Fotografii přidáte v několika jednoduchých krocích.

Na hlavní stránce klikněte na odkaz Přidat vlastní fotografii.

V následujícím kroku vyberte ze svého počítače fotografii, kterou chcete přidat. Můžete jich přidat více najednou, pro každou novou klikněte na odkaz „Přidat další fotografii“. Až budete mít váš vyběr dokončen, klikněte na „Načíst fotografie“.Následně je ke každé fotografii nutno přiřadit název (povinná položka), datum kdy byla pořízena (též povinná položka, automaticky se vám nabízí dnešní den), volitelně můžete přidat tagy, což jsou klíčová slova charakterizující co nejlépe samotnou fotografii a také popis, kam můžete umístit například povídání o místě, kde byla fotografie pořízena. 

Fotografii je možno otáčet doleva i doprava (po 90ti stupních) kliknutím na jednu ze šipek zobrazených vedle náhledu fotografie. Upozornění: fotografie, zobrazené "naležato" nebo nafocené "našikmo", budou našimi administrátory smazány! Volbu natočení fotografie proto použijte vždy, kdy je to potřeba.Velmi důležité je následně správně vybrat místo, kde byla fotografie pořízena – to se doplňuje do položky GPS souřadnice fotografie. Zadává se zde pozice přímo fotografovaného objektu, nikoliv místo, odkud byla fotografie pořízena. Místo zadáte tak, že kliknete na „GPS souřadnice fotografie“, který vám zobrazí výřez mapy, v němž vyberete místo, kde byla fotografie pořízena. Po mapě se pohybujete obdobně jako na Mapy.cz, tj. to buď:

Pohyby mapou:
  • šipkami na klávesnici
  • potáhnutím myši
Změna měřítka mapy
  • točením kolečkem myši
  • dvojklikem myši – přiblížení
  • pravý klik myši - oddálení
  • stiskem CTRL a potáhnutím myši – zobrazí se zvolený výřez
Kliknutím na mapu určíte, kam má byt fotografie na mapě umístěna a zároveň se vám automaticky doplní GPS souřadnice.

Až budete mít vše doplněno, klikněte na „Uložit fotografii“. Běžná fotografie bude nahrána během okamžiku. Pokud nemáte rychlé připojení k internetu a vaše fotografie je velká, může nahrání trvat několik desítek sekund. Vaše fotografie se po úspěšném nahrání zobrazí ve vašem albu a po schválení na hlavní stránce Fotomap pro všechny další uživatele.

Upozornění: než začnete ukládat fotografie na server Foto.mapy.cz, přečtěte si pozorně následující pravidla pro přidávání fotografií. Fotografie, které je nebudou splňovat, mohou být našimi administrátory smazány.
Uživateli, který bude tato pravidla porušovat opakovaně, může být zablokován účet.Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás