Časté dotazy


Co jsou Foto.Mapy.cz?
Foto.mapy.cz jsou rozšířením webu Mapy.cz, kde můžete přiřadit své fotografie k určitému místu kdekoliv v Evropě a pomoci tak obohatit Mapy.cz o názorné zobrazení místa.Kdo všechno uvidí moji fotografii?
Vaši fotografii uvidí všichni návštěvníci a to i neregistrovaní. Nelze nahrát na Fotomapy fotografii, která by byla zpřístupněna jen vybraným uživatelům.


Jaké musí mít fotografie parametry?
Na Fotomapy můžete nahrát fotografie uložené v běžných formátech JPG, GIF, PNG, jiné nejsou podporované. Velikost jedné fotografie je omezena na 4 MB. Doporučené nejmenší rozlišení je 640x480 pixelů, pokud je rozlišení vaší fotografie větší než 1600x1600 pixelů, bude automaticky zmenšena.


Jak uvidím všechny moje fotografie?
Vámi nahrané fotografie se na mapách objeví po schválení. Fotky si lze také prohlédnout kliknutím na odkaz „Moje fotografie“. Zde k nim můžete i doplnit další popisy nebo je vymazat. Na jedné stránce se vám zobrazí vždy 12 fotografií, řadí se od nejnovějších k nejstarším.


Jaký je limit pro moje fotografie?
Fotoalbum nemá žádný limit na počet fotografií nebo kapacitu prostoru v GB. Omezena je pouze velikost jednotlivé fotky, viz. „Jaké musí mít fotografie parametry?“.


Jak mohu opravit lokaci fotografie nebo nahlásit závadný obsah?
Pokud jste objevili fotografii, která neodpovídá dané lokaci, můžete tuto polohu opravit, tím, že kliknete na „Opravit polohu“ u dané fotografie. Po zadání nových souřadnic budete vyzváni k zadání svého emailu a důvodu, proč chcete polohu opravit. Změny se projeví až po schválení.

Jestliže objevíte cizí fotografii, která má v sobě závadný obsah, tedy obsahuje násilí, nahotu nebo jiný nepřiměřený obsah, můžete to ohlásit vyplněním a odesláním formuláře dostupného pod odkazem „Nahlásit závadný obsah“, který je u každé fotografie.  


Jak zobrazím u fotografií podrobná speciální data tzv. „Exif“?
Exif jsou doplňková data, která vybrané digitální fotoaparáty vkládají k vytvořeným fotografiím. Mohou obsahovat informace o fotoaparátu, jeho podrobném nastavení při pořízení fotografie (citlivost, clona, expozice), datum a čas pořízení a také GPS. Pokud fotografie nemá tato data v sobě uložena, nezobrazí se.


Jak se objeví mé fotografie na hlavní stránce fotomap?
Nahrané fotografie jsou ihned zobrazitelné v galerii autora / vaši fotogalerii, na mapě v měřítku 15 a 16 (2 největší možná přiblížení mapy) a po schválení je může kdokoliv i vyhledat podle názvu, tagů, popisu nebo jejich umístění. Fotky na ostatní přiblížení/měřítka se vybírají každý den ráno a to podle jejich kvality, doby pořízení a dalších parametrů.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás